Άοσμο το ντέρμπι...

Η βροχή και οι δυνατές μονομαχίες κυριάρχησαν στον αγώνα Καβάλα-Δόξα Δράμας Η βροχή και οι δυνατές μονομαχίες κυριάρχησαν στον αγώνα Καβάλα-Δόξα Δράμας

«Λευκή» ισοπαλία στο ντέρμπι της ανατολικής Μακεδονίας μεταξύ Καβάλας και Δράμας.

Σε ένα παιχνίδι με λιγοστές ευκαιρίες και κυρίαρχο στοιχείο την έντονη βροχόπτωση Καβάλα και Δράμα έμειναν στο 0-0. Καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι. Ανέβηκαν στην επανάληψη οι δραμινοί έχοντας μάλιστα και τη μοναδική κλασική φάση του αγώνα, όταν το σουτ του Κάσσου σταμάτησε στο δοκάρι του Γιαννίκογλου, στο 58'. Η ισοπαλία εν τέλει κρίνεται δίκαιη σε γενικές γραμμές, αφού κάθε ομάδα είχε από ένα ημίχρονο. Ωστόσο, καμία εκ των δύο δεν βολεύεται ιδιαίτερα από το συγκεκριμένο αποτέλεσμα, αφού βρίσκονται πολύ χαμηλά στη βαθμολογία.

Οι συνθέσεις:

ΚΑΒΑΛΑ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Γιαννίκογλου, Πόπτσης, Ντουτσαρίδης, Αρτσε (51' Ντομί), Ρεβυθόπουλος, Γκαρακλίδης, Αλεξίου (66' Μαυρίδης), Καζαντζίδης, Καπνίδης (46' Πάλλας), Χόρτσας, Κουρέλλας.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Κώστας Βασιλακάκης): Δαύκος, Κίκοφ, Κάσσος (89' Μουδούρογλου), Στόικος, Ρούτσης, Βλασόπουλος, Μπουτζίκος, Μιλένκοβιτς, Χιντασέλι (86' Κυριακίδης), Μπέκα, Ετόφ.

Πατήστε ΕΔΩ για το live της αναμέτρησης.

Last modified onΚυριακή, 24 Νοέμβριος 2013 18:30