Koύτσης: «Όλα τέλειωσαν στο 2-0»

Θα μπορούσε να είχε προηγηθεί ο Αγροτικός στο ματς με τον Πανσερραϊκό σύμφωνα με τον Γιώργο Κούτση.

Ο τεχνικός των Θεσσαλονικέων είπε: «Παίξαμε αρκετά καλά στο α’ μέρος. Η φιλοσοφία μας ήταν να πάρουμε κάτι από το ματς αλλά δυστυχώς δεν τα καταφέραμε. Στο α’ ημίχρονο κάναμε μια αναγκαστική αλλαγή και άλλαξαν τα πλάνα μας. Δεν επιτρέψαμε στον Πανσερραϊκό να κάνει κάποια ευκαιρία. Εμείς αν είχαμε 2-3 καλύτερες επιλογές στο α’ ημίχρονο θα μπορούσαμε να είχαμε σκοράρει. Στο β’ μέρος είχαμε δύο περιπτώσεις που θα μπορούσαμε να είχαμε ανοίξει το σκορ. Όπως και ο Πανσερραϊκός θα μπορούσε σε δύο φάσεις να ανοίξει νωρίτερα το σκορ. Για μας το παιχνίδι τελείωσε στο 2-0 εκεί όπου ο Ντα Κόστα με πολύ ωραίο χτύπημα φάουλ σκόραρε. Συγχαρητήρια στον Πανσερραϊκό και του εύχομαι καλή συνέχεια και να επιτευχθούν οι στόχοι του».

Last modified onΤετάρτη, 02 Μάιος 2012 20:56