«Ξυπνήσαμε μετά το 2-0»

Ο Απόστολος Χαραλαμπίδης στάθηκε και πάλι στην αδυναμία του Πανσερραϊκού να ξεκινήσει καλά τα παιχνίδια.

[googlead][/googlead]

Το κακό ξεκίνημα σε ένα ακόμα παιχνίδι «πλήρωσε» ο Πανσερραϊκός σύμφωνα με τον Απόστολο Χαραλαμπίδη. Όπως δήλωσε χαρακτηριστικά στη συνέντευξη Τύπου ο Καστοριανός τεχνικός, η ομάδα του χρειάστηκε να μείνει πίσω στο σκορ με 2-0 για να «ξυπνήσει». Αναλυτικά:

«Δυστυχώς για 20-25 λεπτά στο ξεκίνημα δεν μπήκαμε στο παιχνίδι. Δεχθήκαμε και πάλι δύο γκολ πολύ εύκολα. Και μετά ξυπνήσαμε. Μειώσαμε 2-1, είχαμε τρεις τέσσερις ευκαιρίες να ισοφαρίσουμε το παιχνίδι δεν τις κάναμε γκολ και έληξε το πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο, μπήκαμε να ισοφαρίσουμε το παιχνίδι. Πάλι δεν μπήκαμε καλά για ακόμα μία φορά. Όσο περνούσε ο χρόνος ανεβάζαμε την απόδοσή μας. Είχαμε κάποιες προϋποθέσεις να κάνουμε κάποιο γκολ. Το παιχνίδι πήγε πολύ στην δύναμη, γιατί όπως είπα το γήπεδο δεν προσφερόταν να παίξεις καλό ποδόσφαιρο. Έτσι φτάσαμε στα τελευταία λεπτά να έχουμε μία δύο ευκαιρίες να μπορέσουμε να ισοφαρίσουμε το παιχνίδι. Αλλά δυστυχώς δεν έγινε αυτό και δεν παίρνουμε τίποτα από το παιχνίδι».

Last modified onΤετάρτη, 07 Μάρτιος 2018 22:15