Πρώτη νίκη για ΑΕΛΚ

Η ΑΕΛ Καλλονής υποχρέωσε τον Πανσερραϊκό στην πρώτη του ήττα (1-0) σε φιλικά παιχνίδια.

Δυνατό φιλικό παιχνίδι έδωσε το απόγευμα της Τετάρτης (14/09) στο Δημοτικό Στάδιο Μυτιλήνης η ΑΕΛ Καλλονής. Αντίπαλός της ο - μέχρι χθες - αήττητος Πανσερραϊκός. Παρόλα αυτά η ΑΕΛΚ κατέκτησε την πρώτη της νίκη και, μάλιστα, κρατώντας για πρώτη φορά το μηδέν στην άμυνα (1-0).

Το γκολ της ΑΕΛΚ σημείωσε στις καθυστερήσεις του πρώτου 45λεπτου ο Παραΐμπα μετά από ασίστ του Μπουρντουγιάν. Οι γηπεδούχοι έχασαν αρκετές ευκαιρίες, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο τα «λιοντάρια» βρέθηκαν κοντά στην ισοφάριση με κεφαλιά του Βοσκόπουλου.

ΚΑΛΛΟΝΗ (Γιώργος Βαζάκας): Ταΐρης, Ζουλιώτης, Ρεπετσάς, Ποζατζίδης, Αποστόλου, Γιώργου, Τζελίδης, Παραΐμπα, Λαμπράκης, Κέρι, Μπουρντουγιάν. Έπαιξαν και οι: Μανιάτης, Γιουκαρής, Ντάλλας, Φράγκος, Σάββας, Χιντασέλι, Αρναούτογλου, Ντάμπος, Γκαμάγκας, Ευαγγελιδάκης, Παπάζογλου.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Παναγιώτης Διλμπέρης): Μέλκας, Ιωαννίδης, Στέβιτς, Τσελεπίδης, Βοσκόπουλος, Ρούτσης, Σιάκκας, Χατζηδημητρίου, Κάκκο, Τσούτσης, Κανούλας. Έπαιξαν και οι: Ντουπρέ, Γκατσέσα, Τσιμίκας, Παναγιωτίδης, Ανδρέου, Κτιστόπουλος.

Last modified onΤετάρτη, 14 Σεπτέμβριος 2016 20:43