• JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 70

Με χατ τρικ Ανγκούλο

Ο Απόλλων Σμύρνης έφτασε εύκολα στο 4-2 επί του Πανηλειακού που παρά το προβλήματα το πάλεψε μέχρι το τέλος.

Το απόγευμα της Κυριακής (26/10) ήταν κάτι παραπάνω από ήρεμο για την «Eλαφρά Ταξιαρχία», η οποία από νωρίς πήρε προβάδισμα στο σκορ, το κράτησε μέχρι το τέλος και έκανε απο ένα γκολ δώρο σε κάθε ημίχρονο στην ομάδα του Πύργου. Πρωταγωνιστής ποιος άλλος; Ο Ιγκόρ Ανγκούλο. Ο Ισπανός άνοιξε το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με προβολή έπειτα από σέντρα του Νανία, ενώ στο 31ο λεπτό ο Λαγός έγραψε το 2-0. Ο Τσίτας (33') μείωσε πριν το ημίχρονο από την λάθος έξοδο του Κουτσόπουλου και με την έναρξη του δεύτερου μέρους ο Ανγκούλο έστειλε πάλι την μπάλα στα δίχτυα για το 3-1 (50').

Στο 74ο λεπτό, ο Ισπανός σημείωσε και τρίτο γκολ με ωραίο βολ πλανέ και το σκορ έκλεισε ο Μπουντόπουλος που είχε πολλές φάσεις στο 88ο λεπτό μετά από λάθος γύρισμα του Γκόλια. Ο Πανηλειακός είχε και δοκάρι με τον Τσίτα στο 65ο λεπτό.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Νίκος Κωστένογλου): Κουτσόπουλος, Χατζηζήσης, Γκόλιας, Κύργιας, Χατζής (64' Ενρίκο), Λαγός (78' Κυριάκος), Ανγκούλο, Αλίπιο (46' Φαρινόλα), Νανία, Κοτσώνης, Ηρακλής

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ (Φράνκο Περίλι): Γκίνης, Μπαξεβάνου, Τσέρα (46' Εμμανουήλ), Πούρνος (62' Μαζιώτης), Γεωργόπουλος (76' Δημητρουλόπουλος), Νικολόπουλος, Φορτούνης, Γραικός, Τσίτας, Κασνέτσι, Μπουντόπουλος

Διαιτητής: Πουλημάς (Κέρκυρας)

Βοηθοί: Στόικος (Κέρκυρας), Μπουξμπάουμ (Αν. Αττικής)

Last modified onΚυριακή, 26 Οκτώβριος 2014 19:19