Πρόκριση με... φωνές!

Ο Τύρναβος γύρισε το ματς με τον Πιερικό και προκρίθηκε στους «32» του Κυπέλλου Ελλάδος.

Μία ιστορική νίκη πανηγύρισε την Κυριακή (14/09) ο Τύρναβος στο Αλκαζάρ απέναντι στον Πιερικό. Οι Θεσσαλοί είχαν επικρατήσει 1-0 εκτός έδρας, όμως η ομάδα της Κατερίνης στο 37' ισοφάρισε το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα με πέναλτι του Μάρκοβιτς πυ είχε κερδίσει ο Μυστακίδης.

Στο 75', όμως ήρθε το 1-1 με κεφαλιά του Σολφερίνο και η απόλυτη ανατροπή ολοκληρώθηκε στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Τσούκαλο. Οι Κατερινιώτες που διαμαρτύρονται έντονα για τη διαιτησία, έμειναν με 10 παίκτες στο 92', με τον Ντόση να δέχεται κόκκινη κάρτα.

ΤΥΡΝΑΒΟΣ (Άγγελος Διγκόζης): Πρίφτης, Σαμαράς, Καραμανλής, Χαλούλος, Πεχλιβανόπουλος, Γεωργίου (72' Ζυγκερίδης), Ντατίδης, Μιλουτίνοβιτς, Όττα (55' Ποκόνγκ), Σολφερίνο, Τσούκαλος

ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Μιχάλης Ζιώγας): Παπατολίκας, Λαμπάκης, Ντόσης, Ντόικιτς, Κοντσίδης, Τσιάρας (77' Μανίκας), Σπάσιτς, Μάρκοβιτς (69' Κόιτς), Ελιομάρ, Αλεξίου, Μυστακίδης (62' Γιαννούλης).

Last modified onΔευτέρα, 15 Σεπτέμβριος 2014 00:49