LIVE τα ματς του Κυπέλλου

Παρακολουθήστε LIVE την εξέλιξη των αγώνων της Κυριακής (14/09) για το Κύπελλο Ελλάδος.

Η 1η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος ολοκληρώνεται την Κυριακή (14/09) με έξι αγώνες, οπότε θα συμπληρωθεί η 14άδα των εκπροσώπων της Football League που θα δώσει το «παρών» στην κλήρωση της Δευτέρας (15/09). Το flnews.gr θα σας ενημερώσει για την εξέλιξη των έξι αναμετρήσεων που ξεκινούν στις 16:30.

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 1-1

54 ΓΚΟΛ 1-1 Γύρισμα του Νικολόπουλου στην περιοχή της Παναχαϊκής, ο Τσίτας δίχως να κάνει κοντρόλ σούταρε με τη μία και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα

έναρξη δεύτερου μέρους.

51' Κλασική ευκαιρία για τον Πανηλειακό. Μπάσιμο και γύρισμα του Τσίτα, μόνος σε κενή εστία ο Μπουντόπουλος δεν βρήκε καλά τη μπάλα, έκανε το πλασέ και αστόχησε.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

17' ΓΚΟΛ 0-1 Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ζλατκόφσκι ο Μπαλού με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

2' Από κόρνερ Μπουντόπουλου, κεφαλιά του Τσίτα, λίγο πάνω από το δοκάρι η μπάλα.

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ (Λούκα Καβάλο)Χόντζα, Δημητρουλόπουλος, Κολιός, Φορτούνης, Νικολόπουλος, Κασνέτσης, Εμαμανουήλ, Μαζιώτης (66' Κυριακίδης), Μπουντόπουλος (73' Σακελλαρίδης), Τσίτας, Μπαξεβάνος

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Δημήτρης Σπανός)Μπαλασάκης, Κοντοχρήστος, Άλμπι, Ντα Κόστα (25' Πατηνιώτης), Γκαντιάγκα, Μπαλού (74' Αναστασόπουλος), Σούλης, Μαρουκάκης, Ζλατκόφσκι, Χούσα, Μαζιώτης Αλ. (57' Πλέγας)

* πρώτος αγώνας: Παναχαϊκή - Πανηλειακός 3-0

Διαιτητής: Ρατσιάτος (Αργολίδας)

Βοηθοί: Νενεκούμης, Καραγιώργος (Αργολίδας)

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ - ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ 1-2

τέλος αναμέτρησης

52' ΓΚΟΛ 1-2! Ο Καραδέμητρος νικά τον Ανδρούτσο και δίνει προβάδισμα πρόκρισης στην Ερμιονίδα!

έναρξη δεύτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45'+1' ΓΚΟΛ 1-1! Ο Βλαχόπουλος με κεφαλιά - ψαράκι φέρνει το ματς στα ίσα για την Ερμιονίδα.

34' ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ γκολ του Μπούνα ως οφσάιντ για τον Παναιγιάλειο.

30' O Βλαχόπουλος δεν βρίσκει στόχο με κεφαλιά, στην πρώτη καλή στιγμή της Ερμιονίδας.

8' ΓΚΟΛ 1-0! Ο Σκαρτσίλας με σουτ ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Νάστος - Τσατσαρής, Κιοσσές, Πούρης, Παβίσεβιτς

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Μουράτ Σεροπιάν)Ανδρούτσος, Σπίνουλας, Σανδραβέλης, Ιωάννου, Τζημογιάννης, Νάστος, Τσατσαρής(62' Κατσικοκέρης), Κοιλιάρας, Μπούνας, Ατματσίδης, Σκαρτσίλας (50' Πόνσε).

ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ (Ρομπέρτο Μπολάνο)Πουρής, Λίτσης, Παπανικολάου, Ιασωνίδης, Τζανής, Σβόγιτς (80' Κολόκας), Κιοσσές, Καραδέμητρος (89' Στοϊμίροβιτς), Παβίσεβιτς, Βλαχόπουλος (72' Γυφτοκώστας), Σαμαράς.

* πρώτος αγώνας Ερμιονίδα - Παναιγιάλειος 0-1

Διαιτητής: Καριοφύλλης (Πειραιά)

Βοηθοί: Κοτζαμανίδης, Σγαντζός (Πειραιά)

ΑΛΙΜΟΣ - ΑΟ ΧΑΝΙΑ  2-3

76' ΓΚΟΛ 2-3 Σε γύρισμα του Πάγκαλου στην περιοχή, ο Νικολόπουλος στην προσπάθεια του να αποκρούσει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

74' ΓΚΟΛ 2-2 Ο Κρητικός με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα μετά από ωραία προσπάθεια του Καραγιάννη που πέρασε δύο παίκτες και τον έβγαλε μόνο του.

70' ΓΚΟΛ 2-1 ΠΕΝΑΛΤΙ υπέρ του Αλίμου, ο Κοντέων κράτησε τον Γούλα και ο Ιωάννου από το σημείο του πέναλτι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

65' ΓΚΟΛ 1-1 Ο Καραγιάννης εκτέλεσε το κόρνερ, ο Κοντέων με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αλίμου

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

31' ΓΚΟΛ 1-0 Με σουτ έξω από την περιοχή του Καραμέρη, ο Άλιμος σημείωσε το πρώτο του επαγγελματικό γκολ σε επίσημο παιχνίδι.

ΚΙΤΡΙΝΗ: Καραμέρης, Καλαϊτζίδης - Καμινιώτης, Μανωλάς, Κοντέων, Σιλιγαρδάκης Καραγιάννης

ΑΛΙΜΟΣ (Ηλίας Καλοπήτας)Βλάχος (78' Μαυρίδης), Γούλας, Γαβριήλ, Καραμέρης, Παντελής (79' Μουρ), Καλαϊτζίδης, Δάρρας (18' Νικολόπουλος). Ιωάννου, Κάρδαρης, Βιγιαφάνε, Μπεριέξ.

ΑΟ ΧΑΝΙΑ (Σούλης Παπαδόπουλος)Ρίζος, Παγώνης (82΄Εσόνο), Μανωλάς, Κοντέων, Γκότοβος, Σιλιγαρδάκης, Καμινιώτης (46' Οικονομόπουλος), Καραγιάννης, Καραλής, Κρητικός, Πάγκαλος. (75' Γουέλκαμ)

* πρώτος αγώνας: ΑΟΧ - Άλιμος 4-0

Διαιτητής: Τζοβάρας (Φθιώτιδας)

Βοηθοί: Δόσκορης, Δουδούμης (Φθιώτιδας)

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΕΡΡΩΝ - ΑΝΑΓ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ  0-0

79' Σέντρα του Γκουγκούδη, ο Κραβαρίτης μπλόκαρε σωτήρια και έσωσε το αυτογκόλ από τον Τσουβαλτσίδη. Η Αναγέννηση πιέζει, χάνοντας πολλές ευκαιρίες.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

44' Σουτ του Ναστέφσκι, η μπάλα μόλις άουτ. Ευκαιρία για τον Εθνικό.

10' Ο Κραβαρίτης διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ τη μπάλα σε σουτ του Μίχου.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Κουκόλης, Σαββίδης - Νίκιτς

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΕΡΡΩΝ (Μάκης Κατσαβάκης): Κραβαρίτης, Τσουβαλτσίδης, Νικολίτσας, Κουκόλης, Κωφοκώτσιος, Δέντσας, Σαββίδης (79' Μερεσιώτης), Χατζηδημητρίου, Πάλλας, Ναστέφσκι (58' Τσιλούλης), Κωνσταντινίδης (68' Μαρίνου).

ΑΝΑΓ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Σάκης Θεοδοσιάδης)Μέλκα, Χατζηρίζος, Μπουντούρης (86' Μπιτέλης), Ρόβας, Σάββας (70' Τζέκος), Γκουγκούδης, Νίκιτς, Βουτσιάς (62' Μαυρίας), Παναγιωτόπουλος, Κουλουχέρης, Μίχος.

* πρώτος αγώνας: Αναγ. Καρδίτσας - Εθνικός Σερρών 1-1

Διαιτητής: Σκουλάς (Θεσσαλίας)

Βοηθοί: Πετρόπουλος (Θεσσαλίας), Κατσικογιάννης (Μακεδονίας)

ΤΥΡΝΑΒΟΣ - ΠΙΕΡΙΚΟΣ 2-1

90+2 ΚΟΚΚΙΝΗ κάρτα για τον Πιερικό. Ο Ντόσης είδε απευθείας κόκκινη για κλωτσιά στον Τσούκαλο.

90'+2' ΓΚΟΛ 2-1 Ο Τσούκαλος οδήγησε στην ανατροπή τον Τύρναβο μετά από ασίστ του Ποκόνγκ.

75' ΓΚΟΛ 1-1! Σέντρα του Χαλούλου από δεξιά, ο Σολφερίνο με κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσα

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

36' ΓΚΟΛ 0-1! Ο Μυστακίδης κέρδισε πέναλτι και ο Μάρκοβιτς ευστόχησε από την άσπρη βούλα.

5' Πλασέ του Ελιομάρ, απέκρουσε με τα πόδια ο Πρίφτης. Πρώτη ευκαιρία για τον Πιερικό.

ΤΥΡΝΑΒΟΣ (Άγγελος Διγκόζης)Πρίφτης, Σαμαράς, Καραμανλής, Χαλούλος, Πεχλιβανόπουλος, Γεωργίου (72' Ζυγκερίδης), Ντατίδης, Μιλουτίνοβιτς, Όττα (55' Πογκόνγκ), Σολφερίνο, Τσούκαλος

ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Μιχάλης Ζιώγας)Παπατολίκας, Λαμπάκης, Ντόσης, Ντόικιτς, Κοντσίδης, Τσιάρας (77' Μανίκας), Σπάσιτς, Μάρκοβιτς (69' Κόιτς), Ελιομάρ, Αλεξίου, Μυστακίδης (62' Γιαννούλης)

* πρώτος αγώνας: Πιερικός - Τύρναβος 0-1

Διαιτητής: Γρατσάνης (Τρικάλων)

Βοηθοί: Κουρέντας (Τρικάλων), Βαφειάδης (Καρδίτσας)

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ - ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ 1-1

80' ΓΚΟΛ 1-1! Ο Καπίας σέντραρε και ο Κρυστάλλης με κεφαλιά ισοφάρισε για τον Αγροτικό Αστέρα.

75' Ο Τόλιος σώζει την εστία του σε σουτ του Πέεφ.

55' ΓΚΟΛ 0-1! Ο Πέντα σέντραρε από αριστερά και ο Κουτσοσπύρος με κεφαλιά ανοίγει το σκορ.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ -

Ο Αιγινιακός δεν απείλησε καθόλου στο πρώτο ημίχρονο, σαφώς καλύτερος ο Αγροτικός Αστέρας.

34' ΧΑΜΕΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Αγροτικό Αστέρα! Ο Καρακατσάνης αστόχησε από την άσπρη βούλα. Προηγήθηκε χέρι του Γιαζιτζόγλου σε σουτ του Πέεφ.

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤ. (Παναγιώτης Διλμπέρης)Ταταρίδης, Αθανασιάδης (60' Βούγιοβιτς), Μίλιτς (54' Κρυστάλλης), Βελλίνης (46' Καθάριος), Χατζηλιάδης, Πεεφ, Καπίας, Γεωργιάδης, Σκλιοπίδης, Καραντασιάδης, Καρακατσάνης.

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Αλέξανδρος Θεοδωρίδης)Τόλιος, Τέλλος, Λιόλιος, Αραμπατζής, Γιαζιτζόγλου, Μασάδο, Πολύζος (60' Μπάρος), Ζούρκος (54' Καζάκης), Ναουμτσέφσκι (69' Κ. Αχαλινόπουλος), Πέντα, Κουτσοσπύρος.

* πρώτος αγώνας: Αιγινιακός - Αγροτικός Αστ. 0-0

Διαιτητής: Μπαλατσούκας (Θεσπρωτίας)

Βοηθοί: Καραλής, Γεωργάκης (Ηπείρου)

Last modified onΔευτέρα, 15 Σεπτέμβριος 2014 00:48