Επεισοδιακό διπλό των Ψαχνών

Ο Ηρακλής Ψαχνών επικράτησε 2-0 της Επισκοπής, με τους Ρεθυμνιώτες να έχουν πολλά παράπονα από τη διαιτησία.

Στους «32» του Κυπέλλου Ελλάδος προκρίθηκε επεισοδιακά ο Ηρακλής Ψαχνών. Η ομάδα της Εύβοιας μπορεί να είχε το μειονέκτημα έπειτα από το 1-1 που είχε παραχωρήσει στην Επισκοπή, όμως το απόγευμα του Σαββάτου (13/09) στο «Θ. Βαρδινογιάννης» επικράτησε 2-0 και πέρασε στην επόμενη φάση.

Ο Ποσίνκοβιτς στο 28’ έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Πατσατζόγλου άνοιξε το σκορ με πλασέ και στο 44’ ο αρχηγός των «πράσινων» με πέναλτι που είχε κερδίσει ο Νάκας διαμόρφωσε το 0-2. Ωστόσο, στην Επισκοπή θεωρούν ότι έγινε επιθετικό φάουλ, ενώ διαμαρτυρήθηκαν εκ νέου στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου (56') όταν ανατράπηκε ο Ράντοβιτς από τον Παπαδόπουλο, αλλά ο διαιτητής δεν είδε παράβαση.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Κώστας Ανυφαντάκης): Γουναρίδης, Δελήμπασης, Δουμάνης (23' λ.τρ. Βιτώρος), Σπανός, Μποτωνάκης, Λάμπρου (68' Πετράκος), Πιθαρούλης, Βιγιαφάνε, Βουρβαχάκης, Μανουσάκης (46' Δρακάκης), Ράντοβιτς.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ (Γιώργος Κούτσης): Μελίσσας, Παπαδόπουλος, Μπακομήτρος, Παλαιολόγος, X. Πατσατζόγλου (63' Γκεμίσης), Ραπτάκης, Νάκας (80' Δηλαβέρης), Φλίγκος, Παληγεώργος, Γουόρντεν, Ποσίνκοβιτς (90'+2' Πολίτης).

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Πατσατζόγλου

Διαιτητής: Παπαγεωργίου (Αθηνών)

Βοηθοί: Σαμοΐλης, Ντάλλας (Αθηνών)

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

90' Τέλος του αγώνα

83' ΑΠΟΒΟΛΗ του προπονητή της Επισκοπής, Κώστα Ανυφαντάκη για διαμαρτυρίες.

76' Ο Γουόρντεν χάνει την πρώτη καλή ευκαιρία για την ομάδα της Εύβοιας στο δεύτερο ημίχρονο.

60' Ο Βιγιαφάνε αστοχεί από κοντά έπειτα από κομπίνα των ποδοσφαιριστών της Επισκοπής.

56' Έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων, που ζητούν πέναλτι για ανατροπή του Ράντοβιτς. Αντικείμενα πέφτουν προς τον πρώτο βοηθό Σαμοΐλη.

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

45΄Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

46' ΓΚΟΛ 0-2! Ο Χρήστος Πατσατζόγλου ευστόχησε από την άσπρη βούλα!

44' ΠΕΝΑΛΤΙ κερδίζει ο Ηρακλής Ψαχνών με τον Νάκα! Έντονες διαμαρτυρίες από πλευράς γηπεδούχων, οι οποίοι θεωρούν ότι ο ποδοσφαιριστής των φιλοξενούμενων έκανε επιθετικό στον Μανουσάκη.

38' Εκτέλεση φάουλ του Βιγιαφάνε, μπλόκαρε ο Μελίσσας.

33' Σουτ του Βιγιαφάνε, άστοχο.

28' ΓΚΟΛ 0-1! Eκτέλεση φάουλ του Πατσατζόγλου, ο Ποσίνκοβιτς μόνος με πλασέ ανοίγει το σκορ!

19' Ο Παλαιολόγος από αφύλαχτος στην καρδιά της άμυνας δεν μπόρεσε να ανοίξει το σκορ για τον Ηρακλή Ψαχνών.

13' Ο Μελίσσας εντυπωσιακά έδιωξε τη μπάλα σε σουτ του Σπανού.

1' Έναρξη του αγώνα.

Last modified onΚυριακή, 14 Σεπτέμβριος 2014 15:01