LIVE τα ματς του Κυπέλλου

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη των αγώνων για την 1η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος.

Με δύο αγώνες ξεκινά την Πέμπτη (28/08) η 1η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος, στην οποία μετέχουν μόνο ομάδες της Football League. Το flnews.gr θα καλύψει LIVE την εξέλιξη των αναμετρήσεων σε Παμπελοποννησιακό Στάδιο (17:00 OTE Sport 4) και Περιβόλια (19:00), που ανοίγουν την αυλαία στο πρόγραμμα.

ΑΟ ΧΑΝΙΑ - ΑΛΙΜΟΣ 4-0

ΓΚΟΛ: 2' Μανωλάς, 50', 58' πεν. Πάγκαλος, 90' Καραγιάννης

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Γκούμας - Δωροβίνης ΚΟΚΚΙΝΗ: 49' Μπαντίκος

τέλος της αναμέτρησης

90' ΓΚΟΛ 4-0 ο Καραγιάννης με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αλίμου για τέταρτη φορά μετά την πάσα του Γουέλκαμ.

61' ΔΟΚΑΡΙ σουτ του Κρητικού έδιωξε ο Μαυρίδης και η μπάλα χτύπησε και στο δοκάρι για να βγει άουτ.

58' ΓΚΟΛ 3-0 Ο Πάγκαλος χτύπησε εύστοχα το πέναλτι

56' πέναλτι για τον ΑΟ Χανιά σε ανατροπή του Καραλή από τον Μαυρίδη στην αντεπίθεση της ομάδας της Κρήτης.

50' ΓΚΟΛ 2-0  εκτέλεση του φάουλ από τον Καραλή που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αλίμου.

49' κόκκινη κάρτα στον τερματοφύλακα του Αλίμου Μπαντίκο που απέκρουσε με τα χέρια έξω από την περιοχή.

έναρξη δεύτερου μέρους

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

41' προσπάθεια του Κρητικού, ο οποίος δεν μπόρεσε να τελειώσει καλά την φάση, αφού παρεμβλήθηκε αμυντικός του Αλίμου.

35' σουτ του Καραγιάννη, πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Αλίμου.

25' προσπάθεια του Πάγκαλου που έφυγε στην κόντρα, αλλά δεν γύρισε καλά την μπάλα στην περιοχή.

22' νέα κεφαλιά του Μανωλά στην περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Αλίμου.

20' Χαμηλός ρυθμός, πολλά λάθη και ελάχιστες τελικές φάσεις αφού οι δύο ομάδες πιέζουν αρκετά ψηλά και κρατάνε χώρους.

2' ΓΚΟΛ 1-0! Ο Κώστας Μανωλάς με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Μπαντίκου έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Καραγιάννη.

1' έναρξη της αναμέτρησης

Διαιτητής: Φουκάκης (Ηρακλείου)

Βοηθοί: Νικολακάκης, Κουράκης (Ηρακλείου)

ΑΟ ΧΑΝΙΑ (Σ. Παπαδόπουλος)Ρίζος, Παγώνης, Μανωλάς, Γκότοβος, Κοντέων, Γκούμας, Καμινιώτης (73' Οικονομόπουλος), Καραλής (83' Μαρτσάκης), Καραγιάννης, Πάγκαλος , Κρητικός (65' Γουέλκαμ).

ΑΛΙΜΟΣ (Η. Καλοπήτας)Μπαντίκος, Γούλας, Γαβριήλ, Καραμέρης, Παντελής, Κοκκιναράς (77' Νούλας), Δάρρας, Μπούκουρης, Δωροβίνης (49' Μαυρίδης), Καλαϊτζίδης, Δρυμούσης (70' Βουρλούμης).

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ - ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ 3-0

ΓΚΟΛ: 20' Άλμπι, 49, 52' Μαρουκάκης

77' Ο Μαρουκάκης έφυγε στην κόντρα, πέρασε και τον τερματοφύλακα και έκανε το σουτ, αλλά έδιωξαν οι αμυντικοί σε κόρνερ.

63' κίτρινη κάρτα στον Κολιό του Πανηλειακού για φάουλ

52' ΓΚΟΛ 3-0 Ο Ματσθαίος Μαρουκάκης έστειλε πάλι την μπάλα στα δίχτυα του Πανηλειακού με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή.

49' ΓΚΟΛ 2-0 Λάθος της άμυνας του Πανηλειακού από την πίεση του Ζλατκόφσκι που έκανε το σουτ και πριν περάσει η μπάλα την γραμμή την έσπρωξε ο Μαρουκάκης πιο βαθιά στην εστία.

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

τέλος πρώτου ημιχρόνου

45+1 κίτρινη κάρτα στον Κάργα της Παναχαϊκής

44' σέντρα του Κοντοχρήστου, ο Γκαντιάνγκα έκανε την κεφαλιά που πέρασε πάνω από την εστία του Πανηλειακού.

42' κίτρινη κάρτα στον Δημητρουλόπουλο του Πανηλειακού για σκληρό μαρκάρισμα.

38' σουτ έξω από την περιοχή για την Παναχαϊκή που κρατά την πρωτοβουλία στην αναμέτρηση, χωρίς να δείχνει ο Πανηλειακός τη διάθεση να πάρει γήπεδο.

30' ΔΙΑΚΟΠΗ για δύο λεπτά, ώστε να πάρουν ανάσες οι ποδοσφαιριστές επειδή η θερμοκρασία είναι αρκετά υψηλή.

20' ΓΚΟΛ ο Άλμπι με κεφαλιά μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Πανηλειακού μετά από ωραία σέντρα του Χαρτσιά.

17' κίτρινη κάρτα στον Μαρουκάκη της Παναχαϊκής για προβολή με τα δύο πόδια σε διεκδίκηση χαμένης μπαλιάς στην περιοχή με τον τερματοφύλακα του Πανηειακού.

15' σέντρα του Κοντοχρήστου από αριστερά, κεφαλιά του Μαρουκάκη μέσα από την περιοχή πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Πανηλειακού.

13' γέμισμα στην περιοχή του Πανηλειακού, σουτ του Χαρτσιά μπροστά από το πέναλτι, αλλά ο Γκίνης μπλόκαρε την μπάλα.

8' κίτρινη κάρτα στον Κοντοχρήστο της Παναχαϊκής για τράβηγμα από την φανέλα.

6' Η Παναχαϊκή έχει ξεκινήσει καλύτερα την αναμέτρηση, πιέζει την άμυνα του Πανηλειακού και προσπαθεί να κάνει τις πρώτες τελικές της προσπάθειες.