Πανσερραϊκός - ΑΕΛ 2-1 (τελικό)

Το «flnews.gr» σας κρατάει λεπτό προς λεπτό ενήμερους για την εξέλιξη του σπουδαίου αγώνα του Πανσερραϊκού με την ΑΕΛ.

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

* Χαμός στο κέντρο του γηπέδου με το σφύριγμα της λήξης. Συμπλοκές των παικτών στο χώρο της μεσαίας γραμμής, με αστυνομικούς, προπονητές και συνεργάτες τους να προσπαθούν να ηρεμήσουν τα πνεύματα.

90+5' Λήξη του αγώνα

90+4' Ο Γουμάγιας απομάκρυνε με τις γροθιές, η μπάλα έφτασε στον Ταλ, ο οποίος με σκαστό σουτ έστειλε τη μπάλα ελάχιστα πάνω από το δοκάρι του τερματοφύλακα του Πανσερραϊκού.

90+3' Σουτ του Πλιάγκα μέσα από την περιοχή του Γουμάγια, κόντραρε η μπάλα.

90+1' ΑΛΛΑΓΗ για τον Πανσερραϊκό. Ο Κονέ στη θέση του Ανάκογλου.

89' Ο Τσιμπάμπα κάνει σκληρό μαρκάρισμα στον Δ. Τριανταφύλλου, ο οποίος του απαντάει με χαστούκι. Από μία κάρτα βλέπουν οι δύο ποδοσφαιριστές.

85' ΓΚΟΛ 2-1 για τον Πανσερραϊκό. Ο Στεφανίδης πιάνει την κεφαλιά ύστερα από τη σέντρα του Βουτσιά, ο Σωτηρίου απομακρύνει, ωστόσο ο Τσαούσης πήρε το ριμπάουντ και με δυνατό σουτ νίκησε τον γκολκίπερ του Πανσερραϊκού.

83' Σέντρα σουτ του Τσιμπάμπα από την αριστερή πτέρυγα, ο Πλιάγκας δεν πρόλαβε να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα του Γουμάγια.

81' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Κ. Τριανταφύλλου του Πανσερραϊκού για πολύ σκληρό μαρκάρισμα στον Ζεκίνια.

80' ΑΛΛΑΓΗ για την ΑΕΛ. Ο Πλιάγκας στη θέση του Σεσίνια.

79' ΑΛΛΑΓΗ για τον Πανσερραϊκό. Ο Τσαούσης στη θέση του Βρούτσινα.

79' ΑΛΛΑΓΗ για την ΑΕΛ. Στη θέση του Χασομέρη ο Ζεκίνια.

69' ΑΛΛΑΓΗ για τον Πανσερραϊκό. Ο Βουτσιάς στη θέση του Γκόμεζ.

64' Αποβλήθηκε από τον πάγκο της ΑΕΛ ο γενικός αρχηγός.

60' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα και στον Γκόμεζ του Πανσερραϊκού.

60' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Καλί της ΑΕΛ.

59' Αψιμαχίες ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων λόγω σκληρής διεκδίκησης, αλλά τα πνεύματα γρήγορα ηρέμησαν.

58' Πάνω κάτω το παιχνίδι, που έχει πολύ γρήγορο ρυθμό.

55' ΓΚΟΛ 1-1 για την ΑΕΛ. Ο Ααράμπ έκανε καταπληκτική μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Πανσερραϊκού, με τον Τσιμπάμπα να ίπταται και με γυριστή κεφαλιά να νικά τον Γουμάγια.

51' Σέντρα του Ντιόγκο, ο Παπαγεωργίου λίγο έλειψε να στείλει με κεφαλιά τη μπάλα στα δίχτυα του Σωτηρίου.

46' Έναρξη του δεύτερου μέρους.

A' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

40' ΓΚΟΛ! 1-0. Ο Παντελιάδης έκανε το γέμισμα από δεξιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Βρούτσινα και ο Γκόμεζ που είχε μπει πριν λίγο στο ματς με ανάποδο ψαλίδι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Σωτηρίου.

36' Σουτ του Σιατραβάνη άουτ.

34' Το ματς διεκόπη λόγω τραυματισμού του Έντι Γκόμεζ. Ο Ουρουγουανός δύσκολα θα συνεχίσει στο ματς.

29' Σουτ του Κ. Τριανταφύλλου, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Σωτηρίου.

27' Σουτ του Χασομέρη, η μπάλα άουτ.

25' ΑΛΛΑΓΗ αναγκαστική για την ΑΕΛ. Στη θέση του Γκονζάλες ο Ααράμπ.

24' Σέντρα του Βρούτσινα από αριστερά, ο Στεφανίδης με κεφαλιά δεν βρήκε στόχο αφύλαχτος.

20' Εκτέλεση κόρνερ του Βρούτσινα, ο Παντελιάδης έπιασε την πρώτη κεφαλιά, ο Σαλαμαστράκης τη δεύτερη, αλλά η μπάλ έφυγε άουτ.

15' Ο Κ. Τριανταφύλλου έβγαλε τη μπαλιά για τον Στεφανίδη και αυτός με σουτ έξω από την περιοχή έστειλε τη μπάλα άουτ.

12' Κάθετη του Γκονζάλες στον Τσιμπάμπα, ο Μιλένκοβιτς με προβολή έδιωξε τη μπάλα πριν ο επιθετικός της ΑΕΛ γίνει επικίνδυνος.

1' Έναρξη του αγώνα.

* Περίπου 800 φίλαθλοι στο γήπεδο, εκ των οποίων οι 100 της ΑΕΛ.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

Πανσερραϊκός: Γουμάγιας, Μιλένκοβιτς, Σαλαμαστράκης, Ντιόγκο, Δ. Τριανταφύλλου, Κ. Τριανταφύλλου, Παντελιάδης, Ανάκογλου (90+1' Κονέ), Γκόμεζ (69' Βουτσιάς), Βρούτσινα (79' Τσαούσης), Στεφανίδης.

Στον πάγκο: Κουτζαβασίλης, Σοάρες, Τσαούσης, Βουτσιάς, Γκούρτσας, Κονέ, Καρασαλίδης

ΑΕΛ: Σωτηρίου, Παπαγεωργίου, Κολοβέτσιος, Ταλ, Καλί, Χατζής, Σιατραβάνης, Γκονζάλες (25' Ααράμπ), Τσιμπάμπα, Σεσίνια (80' Πλιάγκας), Χασομέρης (79' Ζεκίνια).

Στον πάγκο: Μιχαηλίδης, Κατσιαρός, Ααράμπ, Σα'ι'τιώτης, Ζεκίνια, Αραμπατζής και Πλιάγκας.

Last modified onΤετάρτη, 14 Δεκέμβριος 2011 20:56