Βούλιαξαν οι «Αργοναύτες»

Ο Τύρναβος υποχρέωσε σε ήττα (3-1) υποβιβασμού την Καβάλα.

Τελικό χαρακτήριζαν στην Καβάλα τον αγώνα με τον Τύρναβο, όμως οι Θεσσαλοί αν και αδιάφοροι βαθμολογικά έκαναν τη ζημιά στο «Ανθή Καραγιάννη», επικράτησαν 3-1 και την κράτησαν έξι πόντους κάτω από τη ζώνη! Έτσι, οι «Αργοναύτες» βλέπουν το καραβάκι να βουλιάζει και μόνο με θαύμα θα μείνουν στην κατηγορία.

Οι γηπεδούχοι κράτησαν μόνο για ένα ημίχρονο. Μπήκαν δυνατά, έκαναν ευκαιρίες, αλλά στο 14' ο Σαχινίδης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τον Τύρναβο... Οι όποιες ελπίδες για ανατροπή αναπτερώθηκαν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, όταν ο Γκαρακλίδης έφερε το ματς στα ίσα. Ωστόσο, λύσεις δεν υπήρχαν, οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι και ο Κανούλας στο 55' τους έδωσε ξανά το προβάδισμα. Η... ταφόπλακα μπήκε στις καθυστερήσεις, με τον Αντρέ να διαμορφώνει το 1-3.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΚΑΒΑΛΑ (Μιχάλης Ιορδανίδης): Γιαννίκογλου, Καζαντζίδης, Γκαρακλίδης, Χόρτσας (41' λ.τ. Μαυρίδης), Παπαργυρίου, Πόπτσης, Αρτσε, Βαλεριάνος (63' Παπαδόπουλος), Καρόλοπουλος, Κουρέλλας, Πάλλας

ΤΥΡΝΑΒΟΣ (Άγγελος Διγκόζης): Πρίφτης, Σκούπρας, Τέλλος, Γεωργίου Τ (87' Ποκόνγκ), Σαχινίδης (59' Μάγγος), Κανούλας (78' Τσούκαλος), Ντατίδης, Ομο, Ροντρίγκο Μπάρος, Κουρτεσιώτης, Κάρλος Αντρε

Διαιτητής: Σέζος (Κιλκίς)

Βοηθοί: Πεντζερετζής (Κιλκίς), Τσαγγάρη (Μακεδονίας)

Last modified onΚυριακή, 09 Μάρτιος 2014 18:47