O Ντα Κόστα έδειξε τον δρόμο

Με δύο γκολ του Φελίπε ντα Κόστα ο Πανσερραϊκός επέστρεψε στις νίκες (2-1) απέναντι στην Αναγέννηση Γιαννιτσών.

Πορτογαλική υπόθεση ήταν για τα «λιοντάρια» η επιστροφή στις νίκες έπειτα από δύο αγωνιστικές. Η ομάδα των Σερρών έκανε το χρέος της και με… οδηγό τον Φελίπε ντα Κόστα επικράτησε 2-1 της Αναγέννησης Γιαννιτσών και αναρριχήθηκε στη βαθμολογία. Ο Πορτογάλος μεσοεπιθετικός με ένα εκπληκτικό τέρμα στο 12’ λίγο πιο κάτω από τη σέντρα άνοιξε το σκορ και στο 32’ «κλείδωσε» το τρίποντο με νέο σουτ.

Οι φιλοξενούμενοι έδωσαν νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με κεφαλιά του Χαρμάνα, αλλά ήταν πλέον αργά…

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Μιχάλης Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Δ. Τριανταφύλλου, Τσαούσης, Μπριλάκης, Καρασαλίδης, Σιάκκας (67' Παρασκευαΐδης), Ράνιτς, Ντα Κόστα (59' Κ. Τριανταφύλλου), Κόντος (58' Κόντος), Τσούτσης, Στεφανίδης.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ (Σάββας Κωφίδης): Λαμπάκης, Γκαρακλίδης, Άρτσε, Καπνίδης (55' Χαρμάνας), Σερέτης, Βλαχόπουλος, Καρλόπουλος, Αντρεΐνι (65' Καρακάσογλου), Χατζόγλου, Ζαγοριανός (81' Σιδηρόπουλος), Σπαθάρας.

Διαιτητής: Σέζος (Κιλκίς)

Βοηθοί: Ναλμπάντης, Πεντζερετζής (Κιλκίς)