Τα αποτελέσματα του Κυπέλλου Ελλάδος
- Written by
- Published in Ατζέντα
- 0 comments
Τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων της Α' Φάσης του Κυπέλλου μεταξύ ομάδων της Football League και της Football League 2.
14. Πανηλειακός – Παναχαϊκή 0-0 - 3-4 στα πέναλτι - ΤΕΛΙΚΟ
1ο πέναλτι: Σαλαπάτας (Πανηλειακός): άουτ
2ο πέναλτι: Φατιόν (Παναχαϊκή): 0-1 - Ο σκόρερ πήρε δεύτερη κίτρινη γιατί «απάντησε» στους οπαδούς και αποβλήθηκε!
3ο πέναλτι: Φράγκος (Πανηλειακός): 1-1
4ο πέναλτι: Ουρτάδο (Παναχαϊκή): δοκάρι!
5ο πέναλτι: Βλαχόπουλος (Πανηλειακός): απόκρουση Πίτκα!
6ο πέναλτι: Ολίσε (Παναχαϊκή): 1-2
7ο πέναλτι: Πέτρου (Πανηλειακός): 2-2
8ο πέναλτι: Γκούρτσας (Παναχαϊκή): 2-3
9ο πέναλτι: Σαραμαντάς (Πανηλειακός): 3-3
10ο πέναλτι: Κοιλιάρας (Παναχαϊκή): απόκρουση Αθανασόπουλου!
11ο πέναλτι Κολοβός (Πανηλειακός): απόκρουση Πίτκα!
12ο πέναλτι Καραμανλής (Παναχαϊκή): 3-4
(48' δοκάρι ο Ουρτάδο της Παναχαϊκής)
3. Οδυσσέας Κορδελιού – Δόξα Δράμας 1-0 (63' Ευθυμιάδης) - ΤΕΛΙΚΟ
(67' δοκάρι ο Ταραλίδης για τη Δόξα Δράμας)
5. Προοδευτική – Ηρακλής 1-0 (90+2 Γρίβας) - ΤΕΛΙΚΟ
7. Αν.Καρδίτσας - Ηρακλής Ψαχνών 4-1 (24' Χατζηρίζος, 56' Μπουντούρης, 73' Χατζηρίζος, 88' Υφαντής - 65' Γέσιτς πεν.) - ΤΕΛΙΚΟ
Φίλος της Αναγέννησης Καρδίτσας υπέστη καρδιακό επεισόδιο και στο ημίχρονο μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο.
8. Χανιά – Φωκικός 2-1 (11' Γωνιωτάκης, 50' Δουμάνης - 23' Ταμπάκης) - ΤΕΛΙΚΟ
(10' δοκάρι Ταμπάκης)
* Στο 19' ο Μπουλούλης του Φωκικού αποχώρησε τραυματίας και διακομίστηκε στο νοσοκομείο.
10. Επισκοπή - Βύζας Μεγάρων 0-1 (81' Ταμπάκης) - ΤΕΛΙΚΟ
12. Εθνικός Αστέρας – ΑΕΛ Καλλονής 1-1 (90+4' Θεολόγου - 55' Λεοζίνιο) - 1-4 στα πέναλτι - ΤΕΛΙΚΟ
Μαρσέλο: 0-1, Σάμιος: 1-1, Χωριανόπουλος: 1-2, Καμπούρης: (άουτ), Λεοζίνιο: 1-3, Νικολέτος: (δοκάρι), Μανούσος: 1-4
(34' δοκάρι ο Μανούσος για την ΑΕΛΚ)
17. Εθν. Σιδηροκάστρου – Αν. Επανομής 2-1 (16' Γαϊδαρτζής, 90' Μπουζούρας- 86' Ναστόσκι) - ΤΕΛΙΚΟ
Στο 83' ο Νταντάμης αποβλήθηκε για την Αναγέννηση Επανομής.
(1' δοκάρι Ταχματζίδης)
19. Δόξα Κρανούλας – Πιερικός 0-0 - πέναλτι (1-3) - ΤΕΛΙΚΟ
20. Αστέρας Μαγούλας – Ολυμπιακός Βόλου 1-2 (45' Στρατομήτρος - 52' Παλαιολόγος, 67' Μπακαγιόκο) - ΤΕΛΙΚΟ
Στο 54' ο Κούκας των γηπεδούχων και στο 61' ο Πινδώνης των φιλοξενούμενων αποβλήθηκαν.
22. Φωστήρας – Ζάκυνθος 4-0 (12',42' Τζώνης, 81' Βαβάτσικος, 90+ Δωροβίνης πεν.) - ΤΕΛΙΚΟ
4. Κασσιόπη - Αν. Γιαννιτσών 2-2 (66' Πετρόγιαννης, 83' Πατινιώτης - 75' Φάμπιο, 78' Στεφανίδης) - 1-3 στα πέναλτι - ΤΕΛΙΚΟ
(72' Χαμένο πέναλτι για την Αναγέννηση Γιαννιτσών ο Στεφανίδης)
9. Καλαμάτα – Θρασύβουλος 1-1 (32' Τσιμικλής - 11' Βασιλείου) - 3-4 στα πέναλτι - ΤΕΛΙΚΟ
(40' δοκάρι ο Τζιωρτζιόπουλος του Θρασύβουλου στην εστία της ομάδας του)
11. Παναιγιάλειος – Παναιτωλικός 3-1 (41', 90+4 Λαζανάς, 72' Μπούνας - 40' Κούσας) - ΤΕΛΙΚΟ
13. Τηλυκράτης – Καβάλα 0-0 - 3-5 στα πέναλτι - ΤΕΛΙΚΟ
(35' δοκάρι ο Φέτσης των γηπεδούχων)
15. Βατανιακός – Νίκη Βόλου 0-0 - 1-4 στα πέναλτι - ΤΕΛΙΚΟ
(58' δοκάρι ο Γιάκομπ για τη Νίκη Βόλου, 98' ΚΟΚΚΙΝΗ στον Κυριάκο της Νίκης Βόλου, 115΄ ΚΟΚΚΙΝΗ ο Ηλίας του Βατανιακού)
16. Ακ. Πλαταμώνα – Εργοτέλης 1-1 (10' Πλατάκης - 38' Δωματάς) - 6-5 στα πέναλτι - ΤΕΛΙΚΟ
(80' δοκάρι ο Λαμπίν για τον Εργοτέλη)
(στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης ακυρώθηκε γκολ του Λαμπίν για χέρι)