Διατηρούνται στο +3 τα Χανιά

Οι Κρητικοί πανηγύρισαν το 4ο διαδοχικό τρίποντο στο πρωτάθλημα, επικρατώντας 2-0 του Παναθηναϊκού Β.

Σε απόσταση 3 βαθμών από τη 2η Καλαμάτα διατηρείται η ομάδα των Χανίων. Την Κυριακή (12/11) στα Περιβόλια νίκησε 2-0 τον Παναθηναϊκό Β και πανηγύρισε το 4ο διαδοχικό τρίποντο στο πρωτάθλημα. Καλύτεροι στο πρώτο 45λεπτο οι γηπεδούχοι, πήραν το προβάδισμα στο 23' με σουτ του Νίκολιτς από σέντρα του Σιλά.

Στο δεύτερο 45λεπτο οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν, είχαν δοκάρι με τον Χατζηιωάννου στο 64', αλλά τη νίκη «κλείδωσε» ο Μιούλερ στο 80' με πλασέ έπειτα από συνεργασία των Βουό, Κόλα.