Χαμένη ευκαιρία για τον Απόλλωνα

Ο ΠΑΟΚ Β ισοφάρισε (1-1) την ομάδα της Καλαμαριάς στο 97' στο γήπεδο του Μακεδονικού.

Από την περσινή σεζόν έχει να πανηγυρισει 3 διαδοχικές νίκες ο Απόλλων Πόντου. Το ρεκόρ αυτό λιγο έλειψε να το ισοφαρίσει την Τετάρτη (05/04) στο γήπεδο του Μακεδονικού, όμως ο ΠΑΟΚ Β στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων βρήκε δίχτυα και το 1-1 δεν επέτρεψε στην ομάδα της Καλαμαριάς να ανοίξει τη διαφορά της από τη ζώνη υποβιβασμού.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 31' με τον Εσαλό, αλλά στην τελευταία φάση του αγώνα και έπειτα από δύο διαδοχικά κόρνερ ο Γιαξής με σουτ ισοφάρισε σε 1-1 και κράτησε τον Απόλλωνα Πόντου στο +1 από τη ζώνη υποβιβασμού.