«Η πιο σημαντική ως την επόμενη»

Μοίρασε συγχαρητήρια ο Νίκος Παπαδόπουλος.

Χαμηλούς τόνους κράτησε ο Νίκος Παπαδόπουλος μετά τη νίκη (3-0) απέναντι στον Φωκικό και δήλωσε: «Αντιμετωπίσαμε μια πολύ καλή ομάδα που δεν είναι τυχαία ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα. Στο πρώτο ημίχρονο δεν ήμασταν πολύ καλοί, μας βοήθησε πολύ το γκολ που βάλαμε στο τέλος του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν καλύτεροι, μπορέσαμε να κυκλοφορήσουμε την μπάλα στο δύσκολο αυτό τερέν και στη κόντρα επίθεση να βάλουμε γκολ και να φτάσουμε στη νίκη. Είναι μια πολύ σημαντική νίκη μέχρι την επόμενη. Αυτή η νίκη θα μας βοηθήσει ψυχολογικά ενόψει της συνέχειας. Πλέον κοιτάζουμε τον αγώνα της Κυριακής με τον Ηρακλή Ψαχνών όπου είναι πολύ δύσκολος αλλά θέλουμε τη νίκη».

Ο Κώστας Πλέγας είπε: «Ήταν ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι που θέλαμε πολύ τη νίκη και καταφέραμε να την πάρουμε. Πετυχαμε τρια γκολ, δεν δεχτήκαμε κανένα και πλέον είμαστε στην 4η θέση. Από αύριο κοιτάζουμε τον Ηρακλή Ψαχνών».

Last modified onΔευτέρα, 27 Ιανουάριος 2014 19:30