«Καρδιά και ψυχή»

Ο Γιώργος Βαζάκας μίλησε για τους παίκτες του με τα καλύτερα λόγια.

Η Αναγέννηση Καρδίτσας κράτησε τον ΟΦΗ στο μηδέν και ο προπονητής της, Γιώργος Βαζάκας, υποστήριξε ότι είναι υπερήφανος για τους ποδοσφαιριστές του. Μετά το 0-0 στη θεσσαλική πόλη, ο Γρεβενιώτης προπονητής είπε:

«Αισθάνομαι υπερήφανος για τους παίκτες μου γιατί έδειξαν ότι έχουν καρδιά και ψυχή. Θα πετύχουμε τον στόχο της παραμονής, αρκεί να παίζουμε όπως σήμερα. Ο κόσμος πρέπει να τους στηρίξει και να σταθεί στο πλευρό τους. Το πρώτο ημίχρονο ήταν δικό μας, η Αναγέννηση είχε τις ευκαιρίες και ο διαιτητής μπορούσε να δώσει ένα πέναλτι.

Κλείσαμε όλους τους χώρους, το είχα πει πριν από το παιχνίδι ότι ο ΟΦΗ και ο Άρης είναι οι καλύτερες ομάδες και θα βγουν. Ο ΟΦΗ ρίσκαρε στο δεύτερο ημίχρονο, εμείς κοιτάξαμε να κρατήσουμε το σκορ, δεν κινδυνεύσαμε άμεσα, πιστεύω ότι το αποτέλεσμα είναι δίκαιο και θα μπορούσαμε να κλέψουμε το παιχνίδι. Κάθε παιχνίδι είναι τελικός για εμάς. Εύχομαι στον ΟΦΗ να ανέβει γιατί το αξίζει και επειδή είναι μεγάλη και ιστορική ομάδα».

Last modified onΚυριακή, 05 Νοέμβριος 2017 18:54