«Μας βγήκε η κούραση»

Ο Γιώργος Βαζάκας Ο Γιώργος Βαζάκας

Η υπερπροσπάθεια στο ματς Κυπέλλου με τον Παναθηναϊκό… κόστισε στην Αναγέννηση Καρδίτσας στην πρεμιέρα με την Δόξα Δράμας σύμφωνα με τον προπονητή της, Γιώργο Βαζάκα.

[googlead][/googlead]

Σημάδια κόπωσης διέκρινε ο Γιώργος Βαζάκας στην ομάδα στο παιχνίδι κόντρα στην Δόξα Δράμας. Ο τεχνικός της Αναγέννησης Καρδίτσας όπως τόνισε στην ΕΡΤ-3 μετά το φινάλε του αγώνα καθοριστικό ρόλο έπαιξαν και τα γρήγορα γκολ των Δραμινών στα δύο ημίχρονα: «Δεν μπορώ να είμαι ευχαριστημένος ούτε με το αποτέλεσμα ούτε με την εικόνα. Δεν περίμενα ότι θα μας έβγαινε η κούραση από το ματς με τον Παναθηναϊκό. Χάσαμε κατά κράτος τις μονομαχίες, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο. Θέλαμε να κρατήσουμε το μηδέν αλλά δεχτήκαμε το πέναλτι.

Είπαμε στο ημίχρονο ότι το 1-0 ήταν ρευστό αλλά δεχτήκαμε γκολ με το ξεκίνημα το δευτέρου μέρους. Αν βάζαμε ένα από τα τετ α τετ στο δεύτερο ημίχρονο θα μπαίναμε στο ματς. Πάντως η Δόξα Δράμας κέρδισε δίκαια».