«Ανασύνταξη και μεταγραφές»

Ο Θοδωρής Γκάτζιος μίλησε για τη δύσκολη συνέχεια του ΑΟΧ.

Ο υπηρεσιακός προπονητής του ΑΟΧ σχολίασε την εικόνα της ομάδας του στο ματς με τον ΟΦΗ και προανήγγειλε μεταγραφές μετά τις γιορτές, ώστε να έρθει η ανασύνταξη. Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Θοδωρής Γκάτζιος μετά την ήττα (3-0) από τον ΟΦΗ:

«Ήταν δύσκολο παιχνίδι. Στο πρώτο ημίχρονο πατούσαμε το παιχνίδι στην ισοπαλία. Δεχθήκαμε ένα γκολ στο 40’ από στημένη φάση και έτσι στο δεύτερο ημίχρονο αποφασίσαμε να βγούμε λίγο πιο μπροστά. Ο ΟΦΗ το εκμεταλλεύθηκε και πέτυχε ακόμη δύο γκολ. Το παιχνίδι τελείωσε για εμάς νωρίς και δεν ήταν αυτό που περιμέναμε.

Προσπαθούμε, είμαστε μία νέα ομάδα. Έχουμε δύσκολο πρόγραμμα. Παίζουμε με Πλατανιά, μετά Λαμία και εκτός έδρας με τον Άρη. Θα προσπαθήσουμε ό, τι πάρουμε σε αυτά τα παιχνίδια, να ανασυνταχθούμε μετά τις γιορτές κάνοντας μεταγραφές, ώστε να είμαστε καλύτεροι στο δεύτερο γύρο».

Last modified onΚυριακή, 11 Δεκέμβριος 2016 20:42