• JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 69

«Μένει η προσπάθεια»

Ο Γιώργος Κούτσης έμεινε ικανοποιημένος από την προσπάθεια του δευτέρου ημιχρόου.

Ο τεχνικός του Φωκικού μετά την ήττα (5-1) από τον Ολυμπιακό για τη δεύτερη φάση του Κυπέλλου δήλωσε: «Να ξεκινήσω δίνοντας συγχαρητήρια στον Ολυμπιακό για αυτή την επιβλητική νίκη, την οποία πάρα πολλοί θεωρούσαν ότι θα ήταν αναμενόμενη.

Δυστυχώς εμείς μπήκαμε φοβισμένοι, βρεθήκαμε με 2-0 πίσω στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο. Στη συνέχεια βελτιώσαμε την εικόνα μας και προσπαθήσαμε να πετύχουμε κάτι σε κάποια αντεπίθεση. Αυτό είχαμε σχεδιάσει όλη την εβδομάδα. Τελικά το κάναμε στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο, λοιπόν, όπως ήταν και αναμενόμενο ήρθε και η κόπωση, γιατί εμείς έχουμε δώσει μόλις ένα επίσημο παιχνίδι. Τα πράγματα για τον Ολυμπιακό έγιναν πιο εύκολα ως προ τη διεύρυνση του σκορ. Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στα παιδιά για την προσπάθεια κυρίως. Μέσα από αυτή την εμπειρία, πρέπει να καταλάβουν ότι όταν παίζουν με μία μεγάλη ομάδα και το παραμικρό λάθος κοστίζει. Εύχομαι καλή συνέχεια στον Ολυμπιακό σε Ελλάδα και Ευρώπη».

Last modified onΤετάρτη, 25 Σεπτέμβριος 2013 22:17