Τώρα ο Παναθηναϊκός

Ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε με 2-1 του Αστέρας Μαγούλας και τώρα θα βρει μπροστά του τον Παναθηναϊκό για τα προημιτελικά του κυπέλλου Ελλάδος.

Ο Ολυμπιακός Βόλου σημείωσε και δεύτερη νίκη κόντρα στον Αστέρα Μαγούλας για τους "16" του κυπέλλου Ελλάδος, πέρασε και από την Ελευσίνα χάρη στα γκολ των Νικολιά και Καπετάνου, ενώ είχε ισοφαρίσει ο Δημητριάδης σε 1-1. Η αναμέτρηση δεν ήταν αρκετά ποιοτική, είχε πολλά κενά διαστήματα, αφού η νίκη του Ολυμπιακού στον Βόλο με 2-0 είχε δώσει το απόλυτο προβάδισμα στους πρωτοπόρους του Νοτίου Ομίλου.

Από την άλλη, ο Αστέρας Μαγούλας έδωσε το πρώτο του ματς μετά την αποχώρηση του Αντώνη Πριόνα από τον πάγκο και πλέον μπαίνει σε μια νέα εποχή με την ομάδα να επιστρέφει και στο γήπεδο της Μαγούλας για τα επόμενα ματς του πρωταθλήματος που θα κάνει προσπάθεια για να μείνει στην κατηγορία.

Τώρα ο Ολυμπιακός Βόλου θα αντιμετωπίσει τον Παναθηναϊκό στο γήπεδο της Λεωφόρου Αλεξάνδρας την ερχόμενη εβδομάδα για τον πρώτο από τα δύο ματς των προημιτελικών του κυπέλλου Ελλάδος.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ - ΟΛΥΜΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 1-2

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

τέλος αναμέτρησης

92' κόρνερ για τον Αστέρα Μαγούλας, ο Κασμερίδης έπιασε την κεφαλιά, αλλά απέκρουσε ο Γκίτκος.

84' Ντινόπουλος αντί Πινδώνη για τον Ολυμπιακό Βόλου

83' ΓΚΟΛ 1-2 Ο Κόμνος βγήκε από αριστερά, έκανε το γύρισμα στο πέναλτι, ο Νικολιάς έκανε την προσποίηση και ο Καπετάνος που ερχόταν από πίσω έστειλε την μπάλα με σουτ στα δίχτυα.

72' ΓΚΟΛ 1-1 Ο Δημητριάδης με ατομική προσπάθεια και σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ολυμπιακού Βόλοτ.

70' Μαρίνου αντί Ρήγα για τον Αστέρα Μαγούλας

64' Μίχας αντί Μαρτίνεθ για τον Αστέρα Μαγούλας

64' Ζέρης αντί Δεινόπαπα για τον Ολυμπιακό Βόλου

58' Ο Δημητριάδης γυρίζει την μπάλα, ο Κοτίτσας την στέλνει στα δίχτυα, αλλά η μπάλα έχει περάσει τη γραμμή πριν την γυρίσει.

57' Δημητριάδης αντί Αντωνόπουλου για τον Αστέρα Μαγούλας

49' σουτ του Αντωνόπουλου στην κίνηση, περνά λίγο έξω από το κάθετο δοκάρι του Ολυμπιακού Βόλου.

47' σουτ στη κίνηση του Κορνελάτου, αλλά ο Γκίτκος μπλόκαρε.

έναρξη του δεύτερου μέρους

46' Κόμνος αντί Καρρά για τον Ολυμπιακό Βόλου

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

τέλος πρώτου μέρους

44' κίτρινη κάρτα στον Αρβανίτη που έδιωξε την μπάλα με το χέρι.

41' κίτρινη κάρτα στον Πινδώνη για φάουλ

38' κίτρινη κάρτα στον Νικολιά για επιθετικό φάουλ

37' σέντρα του Ρήγα, κεφαλιά του Στρατομήτρου, μπλόκαρε ο Γκίτκος

36' Ο Δεινόπαπας περνά τον Κασμερίδη στην αντεπίθεση, αλλά ο Νόνης που τον καταδιώκει σε όλη την κούρσα του κλέβει την μπάλα και δεν τον αφήνει να σκοράρει.

34' Ο Μαρτίνεθ γύρισε αρκετά έξω από την περιοχή του Ολυμπιακού Βόλου, έκανε και το σουτ, αλλά μπλόκαρε ο Γκίτκος.

29' σουτ του Μπρέσκα στην κλειστή γωνιά του Κασμερίδη, η μπάλα περνά έξω από το δοκάρι.

21' ΓΚΟΛ 0-1 Ο Μπρέσκα άνοιξε αριστερά στον Νικολιά που έκανε το σουτ και έστειλε την μπάλα στην αντίθετη γωνία του τερματοφύλακα του Αστέρα Μαγούλας.

14' σουτ στην κίνηση του Δεινόπαπα ενώ ήταν υπό πίεση και η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.

10' Το παιχνίδι έχει αρκετή κίνηση και για τις δύο ομάδες, με προσπάθειες να βγουν από τα πλάγια και να δημιουργήσουν κινδύνους, αλλά το πρώτο δεκάλεπτο έχει κυλήσει χωρίς σπουδαία ευκαιρία για κανέναν από τους δύο.

4' σουτ του Κανελλόπουλου έξω από την περιοχή, η μπάλα περνά δίπλα από τα δοκάρια του Ολυμπιακού Βόλου.

έναρξη της αναμέτρησης

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ (Γ. Μπότσης): Κασμερίδης, Κοτίτσας, Τριάντος, Νόνης, Σαμαρόπουλος, Στρατομήτρος, Αντωνόπουλος (57' Δημητριάδης), Ρήγας (70' Μαρίνου), Κανελλόπουλος, Μαρτίνεθ (64' Μίχας), Κορνελάτος.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Μ. Ρόκα): Γκίτκος, Γιαλούσης, Καρράς (46' Κόνμος), Αρβανίτης, Κωστούλας, Ολίσε, Πινδώνης (84' Ντινόπουλος), Καπετάνος, Νικολιάς, Δεινόπαπας (64' Ζέρης), Μπρέσκα
Διαιτητής: Δελφάκης (Αρκαδίας)

Βοηθοί: Αναστόπουλος, Πετρόπουλος (Αρκαδίας)
4ος διαιτητής: Αρετόπουλος (Τρικάλων)

Last modified onΠέμπτη, 23 Ιανουάριος 2014 19:23