Χαραλαμπίδης: «Αδικούμαστε»

Τι δήλωσε ο προπονητής του ΑΟ Τρίκαλα, Απόστολος Χαραλαμπίδης μετά την ήττα (3-1) από τον Λεβαδειακό.

Ο τεχνικός των Τρικάλων Απόστολος Χαραλαμπίδης δήλωσε μετά το τέλος του αγώνα με τον Λεβαδειακό στον οποίο η ομάδα του γνώρισε την ήττα με 3-1:

«Το πρώτο ημίχρονο ήταν αμφίρροπο. Δεχτήκαμε ένα αυτογκόλ που δεν έπρεπε και στο 45' από δικό μας λάθος ήρθε το 0-2. Είπαμε στο ημίχρονο να το πιστέψουμε και να κυνηγήσουμε το ματς, όπως κάνουμε πάντα. Μειώσαμε, αλλά με ένα ακόμα λάθος ήρθε το τρίτο γκολ.

Είχαμε ευκαιρίες και στο 1-3, όμως πρέπει να σε θέλει και η μπάλα. Πιστεύω ότι αδικούμαστε, γιατί είχαμε πολύ καλές ευκαιρίες απέναντι σε μία πολύ καλή και έμπειρη ομάδα που έχει στόχο την άνοδο. Έχουμε νέα παιδιά και το θέμα είναι να μην ξανακάνουμε αυτά τα λάθη. Αυτά τα παιδιά είχαν την ομάδα πρώτη και μπορούν να την ξαναπάνε εκεί. Χρειάζεται σωστή διαχείριση. Πιστεύουν στον εαυτό τους και θεωρώ ότι το αποτέλεσμα δεν θα μας επηρεάσει πολύ».

Last modified onΣάββατο, 30 Ιανουάριος 2021 17:53