«Σίγουρος για το γκολ»

Ο Παναγιώτης Διλμπέρης ήταν βέβαιος ότι ο Πανσερραϊκός θα έβρισκε δίχτυα στο Μάλεμε.

Από τη στιγμή που ο ΑΟ Χανιά δεν μετουσίωσε τις ευκαιρίες σε γκολ ο Παναγιώτης Διλμπέρης ήταν βέβαιος πως ο Πανσερραϊκός, με την απόδοσή του στο δεύτερο μέρος, θα σκόραρε. Όπως είπε ο τεχνικός των «λιονταριών» μετά τη νίκη (1-0) στο Μάλεμε:

«Μία πάρα πολύ σημαντική νίκη για εμάς στην προσπάθεια που κάνουμε να εξασφαλίσουμε την παραμονή μας όσο γίνεται νωρίτερα και απέναντι σε μία ομάδα με τους ίδιους στόχους. Στο πρώτο ημίχρονο ήταν καλύτερη η ομάδα των Χανίων, έκανε περισσότερες ευκαιρίες και θα μπορούσε να προηγηθεί.

Στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν πολύ καλύτεροι και ήμουν σίγουρος ότι θα ερχόταν η στιγμή που θα σκοράραμε. Βάλαμε το γκολ, διαχειριστήκαμε το αποτέλεσμα και πήραμε μία πολύ σημαντική νίκη. Συγχαρητήρια στα παιδιά. Συνεχίζουμε, γιατί έχει σχεδόν ένα γύρο ακόμα».

Last modified onΚυριακή, 12 Μάρτιος 2017 15:44