Μπαρτσελόνα όπως… Πανσερραϊκός

Οι Σερραίοι θυμήθηκαν την ανατροπή με τον Παναιγιάλειο όταν είδαν το 6-1 με την Παρί Σεν Ζερμέν.

Η νίκη που πήρε την Τετάρτη (08/03) η Μπαρτσελόνα απέναντι στην Παρί Σεν Ζερμέν θα μείνει σίγουρα στην ιστορία ως μία από τις σπουδαιότερες ανατροπές-προκρίσεις στην ιστορία του Champions League.

Οι «μπλαουγκράνα», που είχαν ηττηθεί με 4-0 στο πρώτο ματς της φάσης των «16», βρέθηκαν να χάνουν με 3-0 κατάφεραν να κάνουν το 4-1 στο 88', το 5-1 στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων και το τελικό 6-1 στο 90’+5’, παίρνοντας την πρόκριση στα προημιτελικά.

Εντυπωσιασμένοι και στον Πανσερραϊκό από την επική ανατροπή, θυμήθηκαν το παιχνίδι με τον Παναιγιάλειο στις 11 Δεκεμβρίου για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος, όπου τα «λιοντάρια» είχαν βρεθεί μπροστά στο σκορ με 1-0 για να δεχτούν στη συνέχεια δύο γκολ και τελικά να πάρουν τη νίκη με 4-2.

Το μήνυμα της ομάδας στο facebook προκάλεσε για μία ακόμα φορά το ενδιαφέρον.