«Ενα καλό μάθημα»

Πώς αντιμετωπίζουν στον ΑΟ Χανιά Κισσαμικό την ήττα 3-0 από τον ΟΦΗ.

Δεν κατέβασαν και μαύρες πλερέζες στον ΑΟ Χανιά Κισσαμικό, μετά την ήττα 3-0 από τον ΟΦΗ. Η ομάδα έχει αποδείξει ότι μπορεί να είναι ανταγωνιστική απέναντι σε ισχυρούς αντιπάλους, οπότε τα λάθη και η έλλειψη συγκέντρωσης που κόστισαν στο «Γεντί Κουλέ» αποτελούν ένα καλό μάθημα για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Αυτό είναι το κλίμα στο εσωτερικό της χανιώτικης ομάδας που θα προσπαθήσει να μην εμφανίσει ανάλογα συμπτώματα στο μέλλον. Ηταν η πρώτη φορά, άλλωστε, που δέχτηκε γκολ (και μάλιστα δύο) στο πρώτο 10λεπτο ενός αγώνα.

Σε όλα τα προηγούμενα παιχνίδια οι παίκτες του Γιώργου Πετράκη έμπαιναν συγκεντρωμένοι στον αγωνιστικό χώρο και η εστία παραβιαζόταν είτε στο τέλος των ημιχρόνων είτε στο δεύτερο μέρος.

Από κει και πέρα η ομάδα έχει ρεπό την Κυριακή 7/1 και ακολούθως θα ξεκινήσει η προετοιμασία για το εντός έδρας ματς με την Αναγέννηση Καρδίτσας (14/1).

Last modified onΚυριακή, 07 Ιανουάριος 2018 21:13