Ξεμούδιασμα με πεντάρα

Η Αναγέννηση Καρδίτσας επιβλήθηκε 5-0 του Αετού Οφρυνίου, στο πρώτο της φιλικό ματς.

Την πρώτη της φιλική αναμέτρηση προπονητικού χαρακτήρα έδωσε η Αναγέννηση Καρδίτσας το απόγευμα της Κυριακής στο Γήπεδο του Βώλακα απέναντι στον Αετό Οφρυνίου, επικρατώντας με σκορ 5-0.

Η ΑΣΑ προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με κεφαλιά του Σταμόπουλου, ενώ στην επανάληψη πέτυχε ακόμη τέσσερα τέρματα με τους Ξύδα (2 γκολ), Σαλαμούρα και Βερνάρδο.

Ο Γιώργος Τυριακίδης είχε την ευκαιρία να μοιράσει χρόνο συμμετοχής σε όλους τους ποδοσφαιριστές και να δοκιμάσει διάφορα σχήματα τα οποία δουλεύονται στις προπονήσεις.

Η σκληρή δουλειά στον Βώλακα συνεχίζεται για την Αναγέννηση, η οποία το απόγευμα της Πέμπτης θα αντιμετωπίσει σε νέο φιλικό τον Μακεδονικό στη Νέα Ευκαρπία.

Η ΠΑΕ Αναγέννηση Καρδίτσας θα ήθελε να ευχαριστήσει την ομάδα του Αετού Οφρυνίου και να του ευχηθεί καλή επιτυχία ενόψει της νέας αγωνιστικής περιόδου.

Last modified onΔευτέρα, 04 Σεπτέμβριος 2023 12:09