Μοιρασιά στα Τρίκαλα

Σε ένα πολύ κακό παιχνίδι, Τρίκαλα και Εργοτέλης αναδείχθηκαν ισόπαλοι 0-0.

Τρίκαλα και Εργοτέλης έμειναν στο 0-0 στη Θεσσαλία, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Super League 2. Τα Τρίκαλα μετρούν πλέον τρεις νίκες, τρεις ισοπαλίες και μία ήττα, ενώ η ομάδα του Ηρακλείου δύο ήττες, τρεις νίκες και μια ισοπαλία.

Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο έγιναν ελάχιστα πράγματα. Ελάχιστες τελικές, λάθη εκατέρωθεν, δύο ομάδες πολύ προσεκτικές στην άμυνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι, που προέρχονταν από τρεις νίκες, ανέβασαν την απόδοσή τους, κυνήγησαν ένα γκολ, χωρίς να το πετύχουν. Ο ΑΟΤ απείλησε με τον Σταματή στο 74', όπως είχε κάνει και στο πρώτο μέρος στο 16', αλλά χωρίς επιτυχία.

Ο Εργοτέλης ζήτησε πέναλτι στο 76' για μαρκάρισμα στον Τσέλιο, ενώ ο ίδιος παίκτης αποβλήθηκε στο 90'+2' με δεύτερη κίτρινη.

ΤΟ LIVE ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΣΚΟΡΕΡ: -

ΚΟΚΚΙΝΗ: 90'+2' Τσέλιος

ΤΡΙΚΑΛΑ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Γιακουμής, Νιάρος, Πιαστόπουλος, Σουλιώτης, Ριζογιάννης, Σκόνδρας (67' Ελευθεριάδης), Παπαγεωργίου, Πέλκας (46' Αλμπάνης), Κεχαγιάς, Σταματής, Ευθυμίου (57' Φασίδης).

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Γιάννης Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος, Κατσούρρι, Σερβιλάκης (72' Ποζατζίδης), Μπάτζιος, Μαζουλουξής, Πέιος, Τσέλιος, Αμπντουλαχί (62' Μπουτσάκης), Πατρινός (62' Κωστανάσιος), Κοκκίνης (46' Μπουρσέλης), Μανουσάκης (79' Κόνραντ).

Διαιτητής: Καλατζής (Θεσσαλίας) Βοηθοί: Τοροσιάδης (Μακεδονίας), Φράγκος (Μακεδονίας)

Last modified onΣάββατο, 13 Φεβρουάριος 2021 12:28