• JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 66

Αντρίκια νίκη στη Φυλή

Νίκη 6άδας για την Παναχαϊκή, η οποία κέρδισε με 1-3 τον Θρασύβουλο με μεγάλη εμφάνιση του Ντίνα και του Ουρτάδο.

Πάθος, ψυχή και διάθεση να συνεχίσουν τις καλές εμφανίσεις και τα θετικά αποτελέσματα έδειξαν οι ποδοσφαιριστές του Γιάννη Παπακώστα και πέρασαν διά πυρός και σιδήρου από μία δύσκολη έδρα. Οι Πατρινοί προηγήθηκαν στο ημίχρονο με τον Ουρτάδο, αν και στάθηκαν τυχεροί σε αρκετές περιπτώσεις και κράτησαν το μηδέν στην άμυνα. Στην επανάληψη ο Θρασύβουλος μπήκε δυνατά, ισοφάρισε με τον Μπεγκόνια, σε μία φάση που φέρει ευθύνη ο Πουρής, αλλά όταν έμεινε με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Καλαμιώτη παραδόθηκε.

Ο Ντίνας με εκπληκτικό φάουλ έδωσε ξανά το προβάδισμα στην Παναχαϊκή και ο Φουρτάδο λίγο πριν το τέλος έδωσε τόνο θριάμβου στη νίκη της ομάδας του. Παραμένει στις επικίνδυνες θέσεις της βαθμολογίας ο Θρασύβουλος, αλλά με τις τελευταίες του εμφανίσεις δύσκολα θα κινδυνέψει.