Ανατροπή Νο3

Ο Εργοτέλης βρέθηκε προ εκπλήξεως κόντρα στον Πανελευσινιακό, αλλά επικράτησε 3-1.

Στην τρίτη ανατροπή στο πρωτάθλημα έπειτα από αυτές κόντρα σε Αχαρναϊκό και Παναιγιάλειο έφτασε ο Εργοτέλης. Το απόγευμα της Κυριακής (01/11) υποδέχτηκε τον ουραγό και χωρίς πόντο Πανελευσινιακό, αλλά βρέθηκε πίσω στο σκορ με γκολ του Μπλάνκο (24'). Η απάντηση, όμως ήταν άμεση, καθώς στο επόμενο λεπτό ο Μπουρσέλης έφερε το ματς στα ίσα. Ο σκόρερ, μάλιστα, είχε στο 8' δοκάρι με εκτέλεση φάουλ.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν μονόλογος των Κρητικών. Έτσι, στο 72' ο Μάνος με προβολή ολοκλήρωσε την ανατροπή για τον Εργοτέλη και στο 78' ο Καλέ διαμόρφωσε το 3-1. Στο 85' ο Κούτρης είχε σουτ στο δοκάρι.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Σταύρος Λαμπράκης): Δερμιτζάκης, Ρέντζας (87' Στεφάνοβιτς), Γιαλούσης, Γρομητσάρης, Κυριακόπουλος, Αυγενικού (71' Κούτρης), Μπουρσέλης, Μάνος, Κ. Καμαρά, Καλέ, Ίνιατς (56' Παμλίδης).

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Θανάσης Δημόπουλος): Μανιάτης, Τσίγκρος, Παληγεώργος, Ανδρίκος, Λίτσος, Κακαράς, Ταμπάκης (69' Βιγιαφάνε), Γκεμίσης (73' Γιαννιτσάνης), Πούρνος (56' Νικολάου), Τσολακίδης, Μπλάνκο.

Last modified onΚυριακή, 01 Νοέμβριος 2015 18:05