«Κουλούρια» στη Λαμία

Χωρίς τέρματα ολοκληρώθηκε η φιλική αναμέτρηση ανάμεσα στην Λαμία και τον Ολυμπιακό Βόλου

Μοιρασμένες ευκαιρίες αλλά χωρίς αποτέλεσμα για Λαμία και Ολυμπιακό Βόλου στο μεταξύ τους φιλικό που διεξήχθη στην πρωτεύουσα της Φθιώτιδας και ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα (0-0). Το πρώτο 45λεπτο ήταν καλύτερο συγκριτικά με το δεύτερο ημίχρονο όπου «παραδοσιακά» οι δυο προπονητές προχώρησαν σε αρκετές αλλαγές. Ενδεικτικό του αγώνα είναι πως οι δυο καλύτερες ευκαιρίες του ματς έγιναν πριν το 20. Συγκεκριμένα, στο 14’ ο Διαμαντόπουλος έστειλε λίγο άουτ την μπάλα με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Λεόν, ενώ στο 15’ την ίδια κατάληξη είχε και η κεφαλιά του Νεόφυτου για τους γηπεδούχους.

ΛΑΜΙΑ: Ρίζος, Κοντέων, Τσαμούρης, Καραλής (75' Τσιλούλης), Καλαϊτζίδης, Ν' Γκουέμ, Τριανταφυλλάκος (46' Τόσκας), Καραγιάννης (46' Νατσιόπουλος), Αντωνίου (55' Ζουλιώτης), Σερζίνιο (68' Μπουλούλης), Νεόφυτος (62' Θαναηλάκης).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Στρατηλάτης, Καραμανλής (75' Νικολόπουλος), Ντάσιος (71' Αρβανίτης), Ζέρης (46' Γκουγκούδης), Μπουτζίκος (46' Χιτζίδης), Τσιάρας (55' Κεσίδης), Φερνάντεζ, Λεόν (62' Σκοπελίτης), Νικολιάς (55' Τσιλιγκίρης), Μοράν (62' Καρράς), Διαμαντόπουλος (77' Αλαμάνης).

Last modified onΤετάρτη, 19 Αύγουστος 2015 22:36