Φιλικό… διπλό στο «Ελ Πάσο»

Ο Απόλλων Σμύρνης επικράτησε με 1-0 εκτός έδρας της Καλλιθέας χάρη στο γκολ του Τζιώρα στις καθυστερήσεις

Στο προτελευταίο του λεπτό κρίθηκε ο φιλικός αγώνας της Καλλιθέας με τον Απόλλωνα Σμύρνης στο «Ελ Πάσο», όπου η «Ελαφρά Ταξιαρχία» επιβλήθηκε με 1-0. Επιεικώς μέτριο ήταν καθ’ όλη σχεδόν τη διάρκειά του το παιχνίδι καθώς οι καλές φάσεις μπροστά από τις δυο εστίες ήταν… είδος προς εξαφάνιση. Φυσικά ως είθισται τέτοια περίοδο οι πολλές αλλαγές από τους δυο προπονητές δεν βοήθησαν ιδιαίτερα στον ρυθμό και το θέαμα.

Έτσι, όλη η… ουσία βρισκόταν στα τελευταία λεπτά, με την Καλλιθέα να χάνει μεγάλη ευκαιρία με τον Τσίπρα στο 80’. Η «απάντηση» του Απόλλωνα ήρθε στο πρώτο από τα δυο λεπτά των καθυστερήσεων όταν ο Τζιώρας εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας των γηπεδούχων και με κοντινό πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 1-0.

Οι συνθέσεις:

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Νίκος Παντέλης): Κατσούλης (46' Μιχελής), Λεβέντης (46' Σταματόπουλος), Μουχτάρης (55' Νόνης), Πίκολο (21' λ. τρ. Τσώνης), Παγώνης (60' Μπέλης), Ρουσάκης (86' Ηλιάδης), Τεγούσης (46' Κατσικογιάννης), Μπούζας (46' Σταύρου), Φράγκος (46' Σμυρλής), Αρναρέλλης (55' Τσίπρας), Ιγνατίδης (46' Προκς)

ΑΠΟΛΛΩΝ (Αλέκος Βοσνιάδης): Αποστολίδης (46' Ταΐρης), Πάνος (62' Συμελίδης), Κύργιας (46' Γκότοβος), Δεληζήσης, Γκόλιας (46' Βαλεριάνος), Καλλέργης, Παρπέξ (46' Ψιάνος), Μίλιεβιτς (60' Φαρινόλα), Βάντερσον (70' Πολίτης), Κρητικός (46' Λαγός), Τζιώρας

Last modified onΤετάρτη, 19 Αύγουστος 2015 21:52