Υποσχέσεις ο Φωκικός, νίκη η Παναχαϊκή

Η Παναχαϊκή επικράτησε 1-0 στην Άμφισσα σε φιλικό ματς κόντρα στον Φωκικό.

Την ήττα με 1-0 από την Παναχαϊκή γνώρισε ο Φωκικός στο σαββατιάτικο (04/02) εντός έδρας φιλικό παρουσία περίπου 150 φιλάθλων. Το γκολ των Αχαιών σημείωσε στο 80’ με κεφαλιά ο Φουρτάδο, ενώ στο 25’ ο ίδιος παίκτης νικήθηκε από τον Βρονταρά σε εκτέλεση πέναλτι.

Οι γηπεδούχοι έχασαν πολλές ευκαιρίες στο πρώτο 20λεπτο του δευτέρου ημιχρόνου, με τους Αχαιούς να βγάλουν σχεδόν όλο το παιχνίδι με αγωνιζόμενους τους βασικούς. Χρόνο πήραν οι νεοαποκτηθέντες Σοτέλο, Σίλας, Ζάγκος και έδειξαν ότι θα βοηθήσουν στην προσπάθεια για παραμονή.

Παναχαϊκή: Πουρής, Κοιλιάρας, Λαμπρόπουλος, Θεοδωρέλλης, Φατιόν, Φούφουλας, Κωνσταντινίδης, Βλασόπουλος, Ντίνας, Φουρτάδο, Ουρτάδο. Έπαιξαν και οι: Δρακόπουλος, Ζέλιος, Χούσα, Κωτσόκολος.

Φωκικός: Βρονταράς, Χαλούλος, Θωμόπουλος, Παϊζάνος, Δημητρίου, Κωστόπουλος, Σκαρίμπας, Σίλας, Σοτέλο, Καλλέργης, Κανελλόπουλος. Έπαιξαν και οι: Κουρέλης, Ταμπάκης, Σορώκος, Φαρμάκης, Ζάγκος, Ζαχαρόπουλος, Νικόλτσης, Γεωργουσόπουλος, Μπουλουλής.

Last modified onΣάββατο, 04 Φεβρουάριος 2012 20:29