Μέταλλο… ανόδου ο Πανθρακικός

Οι Ακρίτες με ανατροπή επικράτησαν 2-1 του Πιερικού

Τα στραβοπατήματα των ΑΕΛ, Βέροιας εκμεταλλεύτηκε ο Πανθρακικός και αναρριχήθηκε στη βαθμολογία χάρη στη νίκη του με 2-1 σε βάρος της ομάδας της Κατερίνης. Στο πρώτο ημίχρονο οι Ακρίτες έχασαν σωρεία ευκαιριών, με κορυφαία την άστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σουλτανίδη στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Σα να μην έφτανε αυτό, στο 54’ ο Κουτσοσπύρος άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους με πέναλτι.

Ωστόσο, μέσα σε δύο λεπτά η ομάδα της Κομοτηνής ανέτρεψε τα δεδομένα. Αρχικά με τον Μουνάφο στο 63’ και στη συνέχεια με τον Κοντογουλίδη στο 65’ ήρθε το τρίποντο και η 6η νίκη σε ισάριθμα ματς…

Πανθρακικός (Σάββας Παντελίδης): Κουτσόπουλος, Χρήστου, Μπαϊκαρά, Σαρακατσάνος, Βαγγελόπουλος, Μίνγκας (55΄ Κοντογουλίδης), Πόνσε, Μουνάφο, Μπαλού (62΄ Γωνιάδης), Σουλτανίδης, (69΄ Μακρυδημήτρης), Στάθης.

Πιερικός (Σούλης Παπαδόπουλος): Καρακούτσης, Χατζηζήσης, Κοντέων, Δήμου, Γιαζιτζόγλου, Τόσκας (73΄ Κωνσταντινίδης), Πουρσανίδης, Ελευθεριάδης, Γκουγκουλιάς, Μπλαζέφσκι, Κουτσοσπύρος.

Θυμηθείτε ΕΔΩ τη live εξέλιξη του αγώνα.

Last modified onΚυριακή, 22 Ιανουάριος 2012 17:30