Ελπίδες 4ης θέσης

Ο Αχαρναϊκός ανέβασε στροφές στο δεύτερο 45λεπτο και επικράτησε 1-0 της Καλλιθέας.

Σημαντικό τρίποντο στην προσπάθεια που κάνει για την αποφυγή των πλέι άουτ πανηγύρισε στο Μενίδι ο Αχαρναϊκός στο αθηναϊκό ντέρμπι με την Καλλιθέα. Οι φιλοξενούμενοι με όπλο τις πολύ καλές τελευταίες εμφανίσεις, ήταν καλύτεροι στο πρώτο 45λεπτο, αλλά οι «πράσινοι» ανέβασαν στροφές στο δεύτερο μέρος και με δυνατό σουτ του Ιορδανίδη στο 69' έφτασαν στην επικράτηση με 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι μετά το γκολ δεν έδειξαν την αντίδραση που έπρεπε, προκειμένουν να φτάσουν στην ισοφάριση και έτσι ο Αχαρναϊκός κατέκτησε σχετικά εύκολα το τρίποντο.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ (Γιώργος Βαζάκας): Παγούδης, Εμέκα, Μωυσιάδης, Ζώνας, Ταμπάκης, Γέσιτς (92' Χατζηκοσμάς), Νιάρος, Ιωαννίδης, Ίλιεφ (84' Αθανασίου), Ατανάσοφ (53' Σκαθαρούδης), Ιορδανίδης.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Νίκος Παντέλης): Μοσχονάς, Λεβέντης, Γιαννίτσης, Ρουσάκης, Φράγκος, Μιχαλόπουλος (70' Αρναρέλλης), Τεγούσης(76' Τσίτας), Μασάδο (67' Μπέλης), Πίκολο, Τσίγκας, Παγώνης.

Διαιτητής: Πουλημάς (Κέρκυρας)

Βοηθοί: Καλφάκης (Χανίων), Γεωργακόπουλος (Πειραιά)

Last modified onΤρίτη, 03 Μάρτιος 2015 02:51