Καθάρισε ο captain στη Φυλή

Καθάρισε ο captain στη Φυλή 1

Με γκολ του Γιώργου Σύρου, ο Θρασύβουλος 1-0 τον Βύζαντα Μεγάρων.

Από τις 14 Μαρτίου και τη νίκη (3-2) σε βάρος του Πανθρακικού είχε να πανηγυρίσει εντός έδρας νίκη ο Θρασύβουλος. Έστω, λοιπόν, και μετά από 10 μήνες οι «πράσινοι» όχι μόνο βρήκαν δίχτυα για πρώτη φορά μετά τις 11 Απριλίου, αλλά σε βάρος του Βύζαντα Μεγάρων γεύτηκαν το δεύτερο διαδοχικό τρίποντο στο πρωτάθλημα και έδειξαν ότι με την ενίσχυση των νεοαποκτηθέντων δεν θα αντιμετωπίσουν πρόβλημα υποβιβασμού.

Τα πάντα, βέβαια, έγιναν πιο απλά χάρη στο γρήγορο (1') γκολ του captain Γιώργου Σύρου, ο οποίος με κεφαλιά σημείωσε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης βοήθησε την ομάδα της Φυλής να πλησιάσει τη ζώνη σωτηρίας στους τρεις πόντους.

Το FL News βρέθηκε στο γήπεδο της Φυλής και σας έδωσε όλες τις λεπτομέρειες από την αναμέτρηση του Θρασύβουλου με τον Βύζαντα Μεγάρων...

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

93' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Κασμερίδη.

78' ΑΛΛΑΓΗ για τον Βύζαντα. Τη θέση του Φραγκή πήρε ο Παγώνης.

76' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Βαγγελή.

* Στην κόντρα προσπαθεί να χτυπήσει ο Θρασύβουλος, καθώς βρίσκει κενούς χώρους, αλλά δεν εκμεταλλεύεται τα λάθη της αντίπαλης άμυνας.

75' ΑΛΛΑΓΗ για τον Θρασύβουλο. Βγήκε ο Ψιάνος, μπήκε ο Μουκίδης.

75' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Πέτρου.

71' Σέντρα του Καρρά από δεξιά, κακό πλασέ του Ντακόλ άουτ.

70' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Νταντάμη.

70' ΑΛΛΑΓΗ για τον Θρασύβουλο. Τη θέση του Καλαμιώτη πήρε ο Νικολάου.

65' Φάουλ ο Βαγγελής, κεφαλιά ο Ντακόλ σε κόρνερ ο Μητρογιάννης.

60' Γυριστό σουτ του Ηλιόπουλου, δύσκολα σε κόρνερ ο Κασμερίδης. Ο δεύτερος βοηθός σήκωσε την σημαία του για οφ-σάιντ, αλλά ο διαιτητής πήρε την φάση πάνω του και άφησε την φάση να εξελιχτεί.

58' ΑΛΛΑΓΗ για τον Θρασύβουλο. Εκτός ο Καρλόπουλος, μπήκε ο Καρράς.

57' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Καλαμιώτη.

51' Γλίστρησε ο Νταντάμης, έφυγε μόνος του ο Ψιάνος σε τετ-α-τετ με τον Μητρογιάννη πλάσαρε άουτ.

48' Σουτ του Ψιάνου, η μπάλα ψηλά άουτ.

ΕΝΑΡΞΗ Β΄ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

** Δίκαιο το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Ο Θρασύβουλος ήταν καλύτερος στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και εκτός από το γρήγορο γκολ του Σύρου, είχε δύο καλές ευκαιρίες για να πετύχει και άλλα τέρματα. Μετά το 30', ο Βύζας ανέβασε ρυθμούς και πίεσε, χωρίς να καταφέρει να δημιουργήσει κάποια αξιόλογη φάση.

ΛΗΞΗ Α' ΜΕΡΟΥΣ

41' Κεφαλιά ο Σύρος, σε κόρνερ δύσκολα ο Μητρογιάννης.

24΄Απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Καρλόπουλου, ο Μητρογιάννης απέκρουσε σε κόρνερ.

17' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Ροβίθη.

1' ΓΚΟΛ 1-0. Με την έναρξη του αγώνα, ο Θρασύβουλος κέρδισε κόρνερ, ο Καρλόπουλος το εκτέλεσε και ο Σύρος με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

** Αδειο για ακόμα μία φορά το γήπεδο της Φυλής. Ελάχιστος ο κόσμος που βρίσκεται στις κερκίδες για να παρακολουθήσει το ματς.

** Το τσουχτερό κρύο έχει "υποχρεώσει" τους παρευρισκόμενους να "μετακομίσουν" στα μπουθ του γηπέδου.

** Στη Φυλή βρίσκεται ο παλαίμαχος άσος της ΑΕΚ Στέλιος Μανωλάς, ο προπονητής Νίκος Γκουλής, ο ποδοσφαιριστής Γιάννης Κατσίκης, οι Μάρκος Δήμος, Γιώργος Σίμος.

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ: Κασμερίδης, Σύρος, Σκόνδρας, Καλαμιώτης (70' Νικολάου), Παγώνης, Βλάχος, Ροκάστλ, Βαγγελής, Ψιάνος (75' Μουκίδης), Καρλόπουλος (58' Καρράς), Ντακόλ.

Στον πάγκο βρίσκονται οι: Νικολάου, Σκαμαντζούρας, Μητσέας, Μπάτσι, Καρράς, Μουκίδης.

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ: Μητρογιάννης, Φραγκής (78' Παγώνης), Νταντάμης, Χριστοφιλέας, Λίτσης, Πέτρου, Μωυσίδης, Μουστάκης, Γεωργακόπουλος, Ροβίθης, Ηλιόπουλος.

Στον πάγκο βρίσκονται οι: Κοτταράς, Παγώνης, Σταμέλος, Μιχελής

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κωνσταντάκης (Αχαϊας)

ΒΟΗΘΟΙ: Παπαδήμας, Ρηγόπουλος (Αχαϊας)

Last modified onΣάββατο, 21 Ιανουάριος 2012 13:50