Ολα(ιτάν) μόνος του!

Η Βέροια νίκησε (1-0) τον Πανθρακικό στο ντέρμπι κορυφής της Football League, χάρη σε γκολ του Ολαϊτάν (82'), ο οποίος ήταν η μοναδική απειλή για την εστία του Κουτσόπουλου.

Ο Πανθρακικός ήταν πολύ ανώτερος στο πρώτο ημίχρονο, με τον Καντιμοίρη να αποτελεί να κρατάει σε ουκ ολίγες περιπτώσεις το μηδέν στην άμνυνα. Ο γκολκίπερ των «κυανέρυθρων» βρέθηκε σε καταπληκτική ημέρα και σταμάτησε τους δραστήριους Πόνσε και Μπαϊκαρά, που επιχείρησαν αρκετά σουτ. Ο Ολαϊτάν της Βέροιας φαινόταν ότι είναι ο μοναδικός ποδοσφαιριστής, από τον οποίο θα απειλούνταν η εστία του Πανθρακικού. Κάτι τέτοιο αποδείχθηκε και στην πράξη. Η «Βασίλισσα του βορρά» σημείωσε τη μεγάλη νίκη, αποσπάστηκε τέσσερις βαθμούς από τους Θρακιώτες και συγκατοικεί εκ νέου στην κορυφή του πρωταθλήματος με τον Πλατανιά.

Πατήστε ΕΔΩ και δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης, όπως την κατέγραψε το flnews.gr.

Last modified onΔευτέρα, 16 Ιανουάριος 2012 21:02