Κύπελλο Ελλάδος LIVE

Παρακολουθήστε LIVE την εξέλιξη των αγώνων του Σαββάτου (13/09) για την 1η φάση του Κυπέλλου.

Με τρεις αναμετρήσεις συνεχίζεται το Σάββατο (13/09) η 2η αγωνιστικής της 1ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος και το flnews.gr θα καλύψει LIVE την εξέλιξή τους. Στις 16:30 η σέντρα σε Ταύρο, Ρέθυμνο και στις 17:00 στη Ριζούπολη.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ 2-1 ΤΕΛΙΚΟ

90'+5' ΓΚΟΛ 2-1! Σουτ του Πίκολο εκτός περιοχής, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα του Πίτκα.

90'+3' ΚΟΚΚΙΝΗ (δεύτερη κίτρινη) στον Λαγό. Με 10 ο Απόλλων.

89' ΓΚΟΛ 2-0! Ο Γκονζάλες με λόμπα νίκησε τον Λυμπερόπουλο και «καθάρισε» την υπόθεση - πρόκριση για τον Απόλλωνα! Προηγήθηκε προσπάθεια του Ανγκούλο που ανακόπηκε από αμυντικούς.

83' ΓΚΟΛ 1-0! Ο Βάντερσον πάσαρε στον Ανγκούλο και ο νεοεισελθών με πλασέ νίκησε τον Λυμπερόπουλο!

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

30' Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλιθέα. Ο Μασάδο εκτελεί φάουλ, ο Μπριλάκης προσπαθεί να σκοράρει με προβολή, αλλά ο Πίτκας σωτήρια παραχωρεί κόρνερ.

1' Έναρξη του αγώνα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Νίκος Κωστένογλου)Πίτκας, Κυριάκος, Γκόλιας, Κύργιας, Γεωργίου, Χατζής, Γκονζάλες, Φαρινόλα (46' Βάντερσον), Νανία, Αλίπιο (46' Λαγός), Κυβελίδης (78' Ανγκούλο).

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Σταύρος Ηλιόπουλος)Λυμπερόπουλος, Λεβέντης (75' Βεζιρτζόγλου), Παγώνης, Μπριλάκης, Πίκολο, Ρουσάκης, Κατσικογιάννης, Μπέλης (63' Ρόχας), Μιχαλόπουλος, Μασάδο, Πιτταράς (63' Σταματάκος).

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Γεωργίου, Κυριάκος, Βάντερσον, Λαγός - Πίκολο, Ρουσάκης, Μασάδο, Μιχαλόπουλος.

Διαιτητής: Φουκάκης (Ηρακλείου)

Βοηθοί: Νικολακάκης (Ηρακλείου), Μπετσόγλου (Κορινθίας)

* πρώτος αγώνας: Καλλιθέα - Απόλλων Σμύρνης 1-1

ΦΩΣΤΗΡΑΣ - ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ 1-0 ΤΕΛΙΚΟ

90' Τέλος του αγώνα.

82' ΚΟΚΚΙΝΗκάρτα στον Θ. Μπαστάνη για φάουλ.

45' Ο Γκέκας αποκρούει την εκτέλεση του Γέσιτς!

45' ΠΕΝΑΛΤΙ υπέρ του Αχαρναϊκού σε χέρι του Ματσούκα έπειτα από κόρνερ που εκτέλεσε ο Γέσιτς!

38' Άστοχο πλασέ του Καλογερόπουλου από πολύ καλή θέση.

21' ΓΚΟΛ 1-0! Ο Τσεμπέτσι έπιασε το σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα κόντραρε στον Ζώνα και κατέληξε στο βάθος της εστίας του Παγούδη!

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Κριστόφ Βαζέχα)Γκέκας, Γρομητσάρης, Κακαράς, Κρητικός, Ματσούκας, Μήτκας (75' Ράμα), Μουστόγιαννης (67' Θ. Μπαστάνης), Ν. Μπελέρης, Μπίρης (81' Μουκίδης), Τεγούσης, Τσεμπέτσι.

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ (Γιώργος Βαζάκας): Παγούδης, Μωυσιάδης, Ζώνας, Ταμπάκης, Γιέσιτς, Καλογερόπουλος (54' Κοντογουλίδης), Αθανασίου (62' Ιορδανίδης), Ιωαννίδης, Μανουσάκης, Στουρνάρας (85' Ζωγράφος), Καλαμιώτης.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Μανουσάκης - Ματσούκας

ΚΟΚΚΙΝΗ: Θ. Μπαστάνης

Διαιτητής: Παναγιωτόπουλος (Αιτ/νίας)

Βοηθοί: Χουλιάρας, Καλαμπόκης (Αιτ/νίας)

* πρώτος αγώνας: Αχαρναϊκός - Φωστήρας 0-0

ΕΠΙΣΚΟΠΗ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ 0-2

90' Τέλος του αγώνα

83' ΑΠΟΒΟΛΗ του προπονητή της Επισκοπής, Κώστα Ανυφαντάκη για διαμαρτυρίες.

76' Ο Γουόρντεν χάνει την πρώτη καλή ευκαιρία για την ομάδα της Εύβοιας στο δεύτερο ημίχρονο.

60' Ο Βιγιαφάνε αστοχεί από κοντά έπειτα από κομπίνα των ποδοσφαιριστών της Επισκοπής.

56' Έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων, που ζητούν πέναλτι για ανατροπή του Ράντοβιτς. Αντικείμενα πέφτουν προς τον πρώτο βοηθό Σαμοΐλη.

45΄Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

44' ΓΚΟΛ 0-2! Ο Χρήστος Πατσατζόγλου ευστόχησε από την άσπρη βούλα!

44' ΠΕΝΑΛΤΙ κερδίζει ο Ηρακλής Ψαχνών με τον Νάκα! Έντονες διαμαρτυρίες από πλευράς γηπεδούχων, οι οποίοι θεωρούν ότι ο ποδοσφαιριστής των φιλοξενούμενων έκανε επιθετικό στον Μανουσάκη.

38' Εκτέλεση φάουλ του Βιγιαφάνε, μπλόκαρε ο Μελίσσας.

33' Σουτ του Βιγιαφάνε, άστοχο.

28' ΓΚΟΛ 0-1! Eκτέλεση φάουλ του Πατσατζόγλου, ο Ποσίνκοβιτς μόνος με πλασέ ανοίγει το σκορ!

19' Ο Παλαιολόγος από αφύλαχτος στην καρδιά της άμυνας δεν μπόρεσε να ανοίξει το σκορ για τον Ηρακλή Ψαχνών.

13' Ο Μελίσσας εντυπωσιακά έδιωξε τη μπάλα σε σουτ του Σπανού.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Κώστας Ανυφαντάκης)Γουναρίδης, Δελήμπασης, Δουμάνης (23' λ.τρ. Βιτώρος), Σπανός, Μποτωνάκης, Λάμπρου (68' Πετράκος), Πιθαρούλης, Βιγιαφάνε, Βουρβαχάκης, Μανουσάκης (46' Δρακάκης), Ράντοβιτς.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ (Γιώργος Κούτσης)Μελίσσας, Παπαδόπουλος, Μπακομήτρος, Παλαιολόγος, X. Πατσατζόγλου (46'), Ραπτάκης, Νάκας, Φλίγκος, Παληγεώργος, Γουόρντεν, Ποσίνκοβιτς (90'+2' Πολίτης).

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Πατσατζόγλου

Διαιτητής: Παπαγεωργίου (Αθηνών)

Βοηθοί: Σαμοΐλης, Ντάλλας (Αθηνών)

* πρώτος αγώνας: Ηρακλής Ψαχνών - Επισκοπή 1-1

Last modified onΚυριακή, 14 Σεπτέμβριος 2014 15:01