Ούτε τώρα ο Φωκικός...

Η Αναγέννηση Επανομής πήρε τον πόντο (0-0) στην Άμφισσα.

Οι Θεσσαλονικείς δεν ικανοποίησαν με την εμφάνισή τους και, όμως ο Φωκικός δεν κατάφερε ούτε αυτή τη φορά να εκμεταλλευτεί την έδρα του και να ανασάνει βαθμολογικά. Οι γηπεδούχοι έχασαν αρκετές ευκαιρίες, όμως βρέθηκαν πάνω στον πολύ καλό Φιρινίδη και παρέμειναν στον πάτο της βαθμολογίας. Το εξ αναβολής ματς της 2ης αγωνιστικής δεν είχε γκολ και δεν αποκλείεται έπειτα από το νέο στραβοπάτημα να δρομολογηθούν ραγδαίες εξελίξεις στην ομάδα της Άμφισσας.

Από την άλλη πλευρά η Επανομή έμεινε ικανοποιημένη από τον πόντο, βάσει της εμφάνισης που έκανε.

Θυμηθείτε τη LIVE εξέλιξη του αγώνα...

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

ΔΕΥΤΕΡΗ κιτρινη στον Μάια Τάσιο, γιατί μετά το τέλος του αγώνα ήρθε στα χέρια με αντίπαλο ποδοσφαιριστή.

Τέλος του αγώνα.

88' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Ασλανίδη.

86' ΑΛΛΑΓΗ για την Επανομή. Στη θέση του Γκέσιου ο Κουλίδης.

81' ΑΛΛΑΓΗ για την Επανομή. Στη θέση του Τιάγκο ο Κάτσε.

77' ΑΛΛΑΓΗ για τον Φωκικό. Στη θέση του Καλλέργη ο Μπουλουλής.

74' Σουτ του Ασλανίδη, πάνω από τα δοκάρια του Βαλσαμάκη η μπάλα.

68' ΑΛΛΑΓΗ για την Επανομή. Στη θέση του Γεωργίου ο Ναλμπάντης.

67' Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ ο Κουρδάκης αφύλαχτος με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα άουτ.

66' ΑΛΛΑΓΗ για τον Φωκικό. Στη θέση του Σκαρίμπα ο Δήμας.

61' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Βαλσαμάκη του Φωκικού.

57' Εκτέλεση κόρνερ του Φροξυλιά, ο Δημήτρης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα άουτ.

56' Σουτ του Γκέσιου, η μπάλα μόλις άουτ.

50' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Σκαρίμπα.
50' Μεγάλη ευκαιρία για τον Φωκικό. Ο Χαλούλος σέντραρε και ο Φιρινίδης απέκρουσε τη μπάλα με τα πόδια σε κεφαλιά του Ταμπάκη.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

46' ΑΛΛΑΓΗ για τον Φωκικό. Στη θέση του Νικόλτση ο Ταμπάκης.

Α΄ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Μοιρασμένο το πρώτο ημίχρονο, με τον Φωκικό να φτάνει με αξιώσεις δύο φορές κοντά στο γκολ. Επτά οι τελικές για τους γηπεδούχους, 5 για την ομάδα της Επανομής. Πολλά τα γεμίσματα και για τις δύο ομάδες (2/9), αμφότερες.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

44' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Μάια Τάσιο της Επανομής.

31' Σουτ του Στόικου, ο Φιρινίδης έδιωξε σε κόρνερ.

28' Σουτ του Νικόλτση, η μπάλα πάνω στα σώματα αμυντικών.

25' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Χαλούλο του Φωκικού.

16' Σέντρα του Δημήτρη, κεφαλιά του Στόικου, η μπάλα άουτ.

1' Ξεκίνησε το παιχνίδι.

* Στις εξέδρες βρίσκεται ο προπονητής της Παναχαϊκής, Ηλίας Φυντάνης.

Οι συνθέσεις:

ΦΩΚΙΚΟΣ: Βαλσαμάκης, Χαλούλος, Δημήτρης, Δημητρίου, Κωστόπουλος, Σιάκκας, Σκαρίμπας (66' Δήμας), Στόικος, Καλλέργης (77' Μπουλουλής), Νικόλτσης (46' Ταμπάκης), Φροξυλιάς.

ΑΝ. ΕΠΑΝΟΜΗΣ: Φιρινίδης, Παπαστεργίου, Πεχλιβανίδης, Κουρδάκης, Καρλάο, Ασλανίδης, Γεωργίου (68' Ναλμπάντης), Καραμανλής, Τάσιο, Τιάγκο (81' Κάτσε), Γκέσιος (86' Κουλίδης).

Διαιτητής: Παπαγεωργίου (Άρτας)

Last modified onΤετάρτη, 14 Δεκέμβριος 2011 16:57