Θέση οδηγού ο Ολυμπιακός

Η νίκη με 2-0 επί του Αστέρα Μαγούλας δίνει προβάδισμα πρόκρισης στον Ολυμπιακό Βόλου για την ρεβάνς (23/1).

Ο Ολυμπιακός Βόλου τα βρήκε σκούρα στα πρώτα λεπτά με τον Αστέρα Μαγούλας, χρειάστηκε αρκετή προσπάθεια για να ανοίξει την άμυνα του και να πάρει πλεονέκτημα για την πρόκριση στους "8" του Κυπέλλου Ελλάδος. Οι προσπάθειες των ποδοσφαιριστών των γηπεδούχων δεν ήταν αρκετά καλές στο πρώτο ημίχρονο, έκαναν πολλά γεμίσματα και λίγες καλές φάσεις, αλλά στο δεύτερο ήρθε το γκολ του Δεινόπαπα και στη συνέχεια ο Γκούρμα με κεφαλιά, πάλι από πάσα του Κατσίκη έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.

Ο Αστέρας Μαγούλας στάθηκε πολύ καλά, έπαιξε αρκετά κλειστά, αλλά είχε και αρκετές καλές φάσεις στην κόντρα που θα μπορούσε να είχε προηγηθεί αν ήταν πιο εύστοχος ο Ντάνιελ Μαρτίνεθ. Το 2-0 δίνει τυπικό χαρακτήρα στην ρεβάνς των δύο ομάδων που θα γίνει στην Ελευσίνα στις 23 Ιανουαρίου.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ 2-0

B' HMIXΡΟΝΟ

τέλος αναμέτρησης

90' σουτ του Ρόκα μέσα από την περιοχή, περνά λίγο πάνω από τα δοκάρια του Αστέρα Μαγούλας.

87' ΓΚΟΛ 2-0 Ο Γκούρμα με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Κατσίκη έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για να δώσει σκορ ασφαλείας στον Ολυμπιακό Βόλου για την ρεβάνς.

82' Κανελόπουλος αντί Τσακώνη για τον Αστέρα Μαγούλας

80' Ολίσε αντί Πινδώνη για τον Ολυμπιακό Βόλου

77' κίτρινη κάρτα στονν Έβερετ του Αστέρα Μαγούλας για φάουλ έξω από την περιοχή.

72' Καρράς αντί Πόνσε για τον Ολυμπιακό Βόλου

71' Έβερετ αντί Στρατάκη για τον Αστέρα Μαγούλας

68' ΓΚΟΛ 1-0 διαγώνια μπαλιά του Κατσίκη στην περιοχή του Αστέρα Μαγούλας και ο Δεινόπαπας κάνει το πλασέ για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

63' Δημητριάδης αντί Σαμαρόπουλου για τον Αστέρα Μαγούλας.

61' φάση διαρκείας μπροστά στην εστία του Αστέρα Μαγούλας, ο Δεινόπαπας έκανε το τελικό σουτ που έφυγε λίγο έξω από τα δοκάρια.

58' Δεινόπαπας αντί Καπετάνου για τον Ολυμπιακό Βόλου

57' ο Γκούρμα παίρνει την μπάλα στην περιοχή, βγαίνει πλάγια και το σουτ του χτυπά στην εξωτερική πλευρά του τέρματος της Αστέρα Μαγούλας.

50' Σουτ του Καπετάνου από πλάγια διώχνουν οι αμυντικοί, ο Κατσίκης παίρνει την μπάλα και ανοίγει πάλι στον Καπετάνο που και το δεύτερο του σουτ χτυπά στους αμυντικούς του Αστέρα Μαγούλας.

έναρξη του δεύτερου μέρους χωρίς αλλαγές

Α ΗΜΙΧΡΟΝΟ

τέλος πρώτου μέρους

45' κίτρινη κάρτα στον Στρατομήτρο  του Αστέρα Μαγούλας για φάουλ στον Καπετάνο που έφευγε από αριστερά.

45' Ο Κατσίκης μπήκε από πλάγια αριστερά, έκανε το σουτ που έφυγε παράλληλα με την εστία του Αστέρα Μαγούλας.

44' ωραία σέντρα του Αρβανίτη από δεξιά, Πινδώνης και Γκούρμα πήδηξαν για κεφαλιά, αλλά δεν την έπιασαν καλά.

41' Ο Ντιέγκο Μαρτίνεθ είδε εκτός εστίας τον Γεωργίου, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Ολυμπιακού Βόλου.

36' σουτ του Πόνσε έξω από την περιοχή του Αστέρα Μαγούλας, έφυγε ελάχιστα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Κασμερίδη.

35' Ο Στρατάκης έφυγε από πλάγια για τον Αστέρα Μαγούλας, αλλά το σουτ του πέρασε πάνω από τα δοκάρια.

33' Αρκετά σκληρές μονομαχίες στα τελευταία λεπτά, χαμηλός ρυθμός, ενώ αποβλήθηκε από τον πάγκο ο Ηλίας Σολάκης που διαμαρτυρήθηκε για το ότι πέφτουν εύκολα οι παίκτες της Μαγούλας.

30' κίτρινη κάρτα στον Κατσιαρό που προσπάθησε να σταματήσει τον Ντιέγκο Μαρτίνεθ.

27' κίτρινη κάρτα στον τερματοφύλακα του Αστέρα Μαγούλας, Κασμερίδη που καθυστέρησε να εκτελέσει το ελεύθερο.

25 κίτρινη κάρτα στον Ντιέγκο Μαρτίνεθ του Αστέρα Μαγούλας

19' ο Ολυμπιακός Βόλου προσπαθεί να βρει διαδρόμους για να μπει στην περιοχή του Αστέρα Μαγούλας που έχει κλείσει καλά και ψάχνει την αντεπίθεση.

12' Κίτρινη κάρτα στον Τριάντο για τον Αστέρα Μαγούλας

9' κεφαλιά του Γκούρμα μέσα από την περιοχή, ο Ασλανίδης έδιωξε πριν η μπάλα περάσει την γραμμή.

1' Ξεκίνησε το παιχνίδι.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Εμάνουελ Ρόκα): Γεωργίου, Γιαλούσης, Κατσιαρός, Αρβανίτης, Μελίσσης, Ρόκας, Πινδώνης, Καπετάνος, Πόνσε, Κατσίκης, Γκούρμα.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ (Αντώνης Πριόνας): Κασμερίδης, Κοτίτσας, Τριάντος, Σαμαρόπουλος, Νόνης, Στρατομήτρος, Αντωνόπουλος, Στρατάκης, Ασλανίδης, Ντιέγκο, Κανελλόπουλος.

Last modified onΠέμπτη, 09 Ιανουάριος 2014 19:46