Έκανε... πλάκα

Ο Ολυμπιακός Βόλου έκανε ιδανικό φινάλε με επιβλητική νίκη (4-1) επί του Βύζαντα Μεγάρων.

Οι «ερυθρόλευκοι» πέρασαν ένα εύκολο απόγευμα απέναντι στους Μεγαρίτες. Ξέσπασαν από την αρχή του ματς. Μέσα σε δύο λεπτά είχε πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων. Στο 11’ ο Δεινόπαπας με κεραυνό άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, ενώ στο 13’ ο Καπετάνος έκανε το 2-0.

Λίγο πριν το φινάλε του πρώτου μέρους, ο Καπετάνος έκανε δύο τα προσωπικά του τέρματα, γράφοντας με πλασέ το 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι έκαναν συντήρηση δυνάμεων και στο 61’ ο Πινδώνης με σουτ στην κίνηση. Ο Βύζας Μεγάρων το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 4-1 με τον Νικολέτο. Ο Ολυμπιακός Βόλου είχε οριζόντιο δοκάρι με τον Κόμνο στο 38’.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Μανουέλ Ρόκα): Γεωργίου, Καρράς, Αρβανίτης, Κωστούλας, Κόμνος, Πινδώνης, Καπετάνος (60' Ολίσε), Πόνσε, Κατσίκης, Δεινόπαπας (68' Κεσίδης), Γκούρμα (46' Ντινόπουλος).

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ (Θανάσης Σταματόπουλος): Μούζος, Παπαευθυμίου, Μανδύλης, Δελάρδας (31' Μαζιώτης), Παπαδημητρίου (46' Λέκκας), Τσακιράκης, Κοντούλης, Μπελέρης, Ι. Μαζιώτης (58' Νικολέτος), Αρναρέλης, Σταμόγιαννος.

Διαιτητής: Ζαραβίνος (Αθηνών)

Βοηθοί: Νάρης, Μπαμπάς (Αθηνών)

Last modified onΚυριακή, 22 Δεκέμβριος 2013 17:42