Απόλυτο με χρυσή αλλαγή!

Ο Πανηλειακός ξεπέρασε (1-0) αριθμητικό μειονέκτημα και Αστέρα Μαγούλας στις καθυτερήσεις και έκανε το 3Χ3!

Νεύρα, ένταση και πολύ πάθος είχε το ματς του Πανηλειακού με τον Αστέρα Μαγούλας! Η ομάδα του Πύργου διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι σε ανατροπή του Σαραμαντά στο 41’ και ένα λεπτό μετά είδε τον Λιόση να βλέπει την κόκκινη κάρτα, αλλά δεν το έβαλε κάτω. Χάρη στο μεγάλο πάθος που έδειξαν οι ποδοσφαιριστές του Πέτρου Δημητρίου, οι Ερυθρόλευκοι πανηγύρισαν τη νίκη με 1-0 στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με γκολ του Χαλούλου που είχε μπει αλλαγή στο 79’.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ (Πέτρος Δημητρίου): Πίτκας, Θωμόπουλος, Σαραμαντάς, Κοτσώνης, Λίτσος, Λιόσης, Νάστος, Καλαϊτζίδης (79' Χαλούλος), Πίγκλα (46' Αποστολόπουλος), Μπιτάνγκ, Μίλιεβιτς (73' Σουλελές).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ (Αντώνης Πριόνας): Κασμερίδης, Στρατομήτρος, Νόνης, Τριάντος, Πολίτης, Κοτίτσας, Κάστρο, Έβερετ (46' Στρατάκης), Καπουράνης (83' Αντωνόπουλος), Μαρτίνεζ, Γκόγκας (70' Δημητριάδης).

Last modified onΚυριακή, 13 Οκτώβριος 2013 18:07