Χτύπησε στο φινάλε ο Φρανκού

Η ΑΕΛ νίκησε 2-1 την Καλλιθέα με γκολ του Φρανκού στην τελευταία φάση.

Ματς χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον ήταν αυτό στη Λάρισα ανάμεσα στην ΑΕΛ και στην Καλλιθέα. Ένα άνοστο πρώτο μέρος και ένα δεύτερο 45λεπτο με αρκετές φάσεις και με τρία γκολ, που μπήκαν από το 85' και μετά.
Το 1-0 έκανε ο Φρανού πέντε λεπτά πριν από το 90λεπτο, με την Καλλιθέα να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 90+4, με τέρμα του Σεμπέκου και ακριβώς ένα λεπτό μετά ο Φρανκού και πάλι σφράγισε το τρίποντο για το συγκρότημα του Τίμου Καβακά. Ήταν ένα ανοικτό παιχνίδι ανάμεσα σε δύο ομάδες που δεν είχαν τίποτα να χάσουν και έπαιξαν ελεύθερα για την επικράτηση.

Η ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΑΕΛ (Τίμος Καβακάς): Μάλτζαρης, Παπαγεωργίου, Γκαλίτσιος, Καρακώστας, Παγώνης (54' Φρανκού), Πότσι, Καρανίκας, Πόνσε, Χασομέρης, Κρητικός Τ. (64' Τσίγκας), Κρητικός Στ. (46' Δεινόπαπας)

Καλλιθέα (Λύσανδρος Γεωργαμλής): Κατσούλης, Ατματσίδης (78' Δρόσος), Ρουσάκης (89' Θεολόγου), Πίκολο, Αρβανίτης, Τρεκαρίτσι (84' Σεμπέκος), Φαγιέ, Ντακόλ, Βιγιαρέχο, Μαρουκάκης, Χατζόπουλος.

Last modified onΚυριακή, 26 Μάιος 2013 20:09