• JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 70

Απόλλων κορυφής

Ο Απόλλων Σμύρνης πήρε το ντέρμπι των πρωτοπόρων. Ο Απόλλων Σμύρνης πήρε το ντέρμπι των πρωτοπόρων.

Η Ελαφρά Ταξιαρχία πήρε το ντέρμπι (2-1) με τον πρωτοπόρο Εργοτέλη και πλέον είναι στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Ο Απόλλων Σμύρνης έβαλε τις βάσεις της νίκης στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης με τον Εργοτέλη και τελικά τις κράτησε. Οι γηπεδούχοι ήταν κυρίαρχοι στα πρώτα 45 λεπτά, έκαναν πολλές φάσεις, σημείωσαν δύο γκολ και δεν άφησαν την ομάδα της Κρήτης να αντιδράσει. Ο Εργοτέλης προσπάθησε να αντιδράσει με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, μείωσε με ένα ωραίο φάουλ του Κοζορώνη και κοντινό πλασέ του Λαμπίν, αλλά δεν κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση. Οι τελικές του προσπάθειες δεν είχαν αποτέλεσμα και πιο κλασικές φάσεις είχε η ομάδα του Απόλλωνα.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Αλέκος Βοσνιάδης): Γουμάγιας, Χατζηζήσης, Δεληζήσης, Ιασωνίδης, Τσεμπερίδης (86' Λεοντίου), Καμαρά, Διαμάντης, Κατσίκης (65' Μπάρκογλου - 78' Ντιαλό), Ρόβας, Μανιάς, Φαρινόλα.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Σίνισα Γκόγκιτς): Αθανασίου, Σαρρής, Πίτσος, Γεωργίου (46' Κοζορώνης), Γιοβάνοβιτς, Τζανακάκης, Μπουχαλάκης(72' Χρυσοφάκης), Γκαντιάγκα, Ρομάνο, Λαμπίν, Βερπακόφσκις (67' Ζαχόρα).