Πρωταθλητής χειμώνα με 9!

Οι παίκτες του Εργοτέλη πανηγυρίζουν το γκολ στη Φυλή Οι παίκτες του Εργοτέλη πανηγυρίζουν το γκολ στη Φυλή

Ο Εργοτέλης νίκησε 1-0 τον Θρασύβουλο και κατέκτησε τον τίτλο του πρωταθλητή χειμώνα.

Επαγγελματίας νικητής ο Εργοτέλης κέρδισε 1-0 τον Θρασύβουλο στη Φυλή χάρη σε γκολ του Ρομάνο στο 5'. Μέτριο το παιχνίδι ποιοτικά, ωστόσο μετά το 60' απέκτησε άγρια ομορφιά, αφού η ομάδα του Σίνισα Γκόγκιτς έμεινε με δέκα λόγω της αποβολής του Πίτσου. Τα δράμα έγινε μεγαλύτερο όταν οι Κρητικοί έχασαν με κόκκινη και τον Γεωργίου στον 80'. Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν συναρπαστικό, οι «πράσινοι» του Στάθη Σταθόπουλο πίεσαν, αλλά δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν παρά τη μεγάλη ευκαιρία του Σύρου στο 86'. Αυτή ήταν η τρίτη διαδοχική νίκη με 1-0 για τον Εργοτέλη και τέταρτη στη σειρά με ένα γκολ διαφορά.

Οι συνθέσεις:

Θρασύβουλος (Στάθης Σταθόπουλος): Σταυριανός, Βασιλείου, Σύρος, Αρκουμάνης (70' Γεωργιάδης), Μπακάλης, Σταυροθανασόπουλος, Πλαβούκος, Σερέπας, Προβατίδης, Πάνος, Αγκόλι.

Πάγκος: Χάζλαρης, Παπανίκου, Σιακαβάρας, Γεωργιάδης, Σκόνδρας, Κοντούλης, Σκαμαντζούρας.

Εργοτέλης (Σίνισα Γκόγκιτς): Αθανασίου, Ρομάνο, Χαντί, Μπουχαλάκης (75' Κοτσώνης), Γιοβάνοβιτς,  Ευαγγέλου (69' Δωματάς), Χρυσοφάκης (59' Κοζορώνης), Πίτσος, Ρέντζας, Γεωργίου, Ουέλιγκντον.

Πάγκος: Καβουσάκης, Λαμπίν, Κοζορώνης, Δωματάς, Κοτσώνης, Λεονάρντο.

Διαιτητής: Βράκας (Ευβοίας)

Βοηθοί: Κυριακόπουλος, Σερεμέτης (Μεσσηνίας)

4ος: Μπλάνας (Μεσσηνίας)

Πατήστε ΕΔΩ για να δείτε το φιλμ του αγώνα όπως το κατέγραψε λεπτό προς λεπτό το FL News.

Last modified onΤετάρτη, 06 Φεβρουάριος 2013 19:26