Τα «λιοντάρια» της Νίκης

Θρίαμβος για τη Νίκη Βόλου στο Πανθεσσαλικό, που επιβλήθηκε 3-0 του Πανσερραϊκού.

Με εντυπωσιακό τρόπο επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα η Νίκη Βόλου. Οι «κυανόλευκοι», μετά την ήττα στο Ελ Πάσο από την Καλλιθέα, έριξαν στα καναβάτσο τα «λιοντάρια». Η ομάδα του Στέλιου Μανωλά μπήκε με δύναμη στο πρώτο ημίχρονο, σκόραρε δύο φορές (με Βέρτζο στο 7' και Φλίγκο στο 23') και οι Σερραίοι βρέθηκαν με δύο τέρματα πίσω στο σκορ από το πρώτο 20λεπτο. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να είναι σε ανεβασμένη απόδοση και στο δεύτερο έκαναν συντήρηση δυνάμεων, ωστόσο ξαναβρληκαν δίχτυα, στο 58' με τον Κυριάκο.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Βούρας, Ψιάνος, Βέρτζος, Καρατζάς, Θ. Παπαδόπουλος, Ριζογιάννης, Κυριάκος (84' Χάμος), Σκούφαλης, Τάντιτς (51' Σαμαράς), Πουρτουλίδης (72' Ουέλινγκτον), Φλίγκος.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Κουτζαβασίλης, Κιάσσος, Τοντόροφ, Καρασαλίδης, Καρακώστας, Σιάκκας, Παρασκευαΐδης (67' Τριανταφύλλου), Ανάκογλου, Κόντος, Γκουγκουλιάς (76' λ.τ Τσούτσης), Καψάλης (46' Μπανγκουρά).

Πατήστε ΕΔΩ και θυμηθείτε τη λεπτό προς λεπτό εξέλιξη του αγώνα.

Last modified onΚυριακή, 25 Νοέμβριος 2012 17:55