Η αντεπίθεση των Γιαννιτσών

Με 2-0 επικράτησε η Αναγέννηση της ΑΕΛ σε ένα ματς που είχε πολλά επεισόδια στις εξέδρες και πολλά σκληρά φάουλ στο γήπεδο.

Η Αναγέννηση κατάφερε να κλείσει στο πρώτο ημίχρονο τους Ζεκίνια και Δεινόπαπα, κράτησε το μηδέν και όσο περνούσε η ώρα η ομάδα της Λάρισας έχανε την ψυχραιμία της. Στο δεύτερο ημίχρονο με την είσοδο του Ζουρούδη έγινε πιο απειλητική, αλλά στις αντεπιθέσεις τα Γιαννιτσά ήταν σαφώς πιο επικίνδυνα. Η ΑΕΛ πλήρωσε δύο λάθη της άμυνας της, βρέθηκε πίσω στο σκορ με το πέναλτι που κέρδισε ο Στεφανίδης από τον Γιώτα και στη συνέχεια με ανοικτή την άμυνα της ΑΕΛ ήταν εύκολο να φτάσει στο 2-0.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ: Λαμπάκης, Καρπαθάκης, Σεράτης, Σερέτης, Φελίπε (93’ Σιδηρόπουλος), Σπαθαράς, Καρακάσγλου, Ιορδανίδης, Στεφανίδης, Τσιάμης, Κυριακίδης, Φάμπιο

ΑΕΛ: Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Παγώνης, Γιώτας (78' Τσίγκας), Σκόνδρας, Νεμπεγλέρας, Καρανίκας, Πόνσε (59' Μάγγος), Ζεκίνια, Δεινόπαπας, Τσιμπάμπα (46' Ζουρούδης)

Last modified onΚυριακή, 07 Οκτώβριος 2012 21:50