Διπλή ανατροπή στην Ευκαρπία

Πρώτη φετινή νίκη για τον Καμπανιακό και μάλιστα εκτός έδρας με 3-2.

Ματς με δύο ανατροπές ήταν αυτό του Σαββάτου (30/09) στην Ευκαρπία μεταξύ του ΠΑΟΚ Β και του Καμπανιακού. Ο Δικέφαλος του Βορρά ανέτρεψε το εις βάρος του σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, αλλά η ομάδα της Χαλάστρας έκανε την ανατροπή σε 11 λεπτά και επικράτησε 3-2.

Στο 3' ο Γαρύφαλλος με σουτ έκανε το 0-1 και ο ΠΑΟΚ Β απάντησε στο 19' με σουτ του Τσοπούρογλου και στο 45'+2' με κεφαλιά - ψαράκι του Γκορντεζιάνι. Ο Γαρύφαλλος εκ νέου στο 63' ισοφάρισε σε 2-2 και ο Τότσκα στο 74' διαμόρφωσε το 3-2 και χάρισε το πρώτο φετινό τρίποντο στον Καμπανιακό.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΠΑΟΚ Β - ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ 2-3
Σκόρερ: 19' σουτ Τσοπούρογλου, 45'+2' κεφ. Γκορντεζιάνι - 3', 63' σουτ Γαρύφαλλος, 74' σουτ Τότσκα

ΠΑΟΚ Β (Αλέξης Αλεξιάδης): Νικολακούλης, Τασιούρας (83′ Παντεκίδης), Κιτσάκης, Παναγιώτου, Γιαξής , Νινούα (83′ Ρούμιαντσεβ), Γρόσδης (67′ Κωττάς), Δαρέλας, Τσοπούρογλου, Πανίδης (67′ Σμυρλής), Γκορντεζιάνι.

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ (Ηλίας Σαπάνης): Κασαπίδης, Προσκυνητόπουλος (46′ Π. Καθάριος), Μπούσης, Παπαστεριανός, Σαραβανίδης, Ν. Καθάριος (70′ Μανιός), Φροσύνης, Τότσκα, Πόζογλου (89′ Βοσκόπουλος), Γιουκούδης, Γαρύφαλλος (84′ Ταΐρης).

Διαιτητής: Αναστασόπουλος (Χαλκιδικής)
Βοηθοί: Τζιώτζιος (Θράκης), Ζήρδας (Δράμας)

Last modified onΣάββατο, 30 Σεπτέμβριος 2023 19:02