Σεφτέ με Λεσάι ο Διαγόρας

Οι Κυανέρυθροι νίκησαν 2-1 το Αιγάλεω και πανηγύρισαν το πρώτο φετινό τρίποντο.

Τη δύναμη της έδρας του εκμεταλλεύτηκε ο Διαγόρας Ρόδου και μετά την ήττα (2-0) από τον Γιούχτα, κατέκτησε το πρώτο φετινό τρίποντο απέναντι στο Αιγάλεω (2-1). Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Γιώργος Λεσάι που σημείωσε και τα 2 γκολ.

Στο 40' ο 24χρονος άνοιξε το σκορ με κεφαλιά από σέντρα του Λούκιτς και στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με σουτ από σέντρα του Αντεσίνα νίκησε για δεύτερη φορά τον Κατσιμήτρο.

Το Σίτι προσπάθησε να μειώσει, είχε την κατοχή, αλλά όταν ο Γκάβριτς σκόραρε με σουτ στο 90'+6', δεν υπήρχε ο χρόνος για να έρθει ο πρώτος βαθμός της σεζόν.