Στο φινάλε ο Αιολικός!

Πηγή φωτ.: sportlesvos.gr Πηγή φωτ.: sportlesvos.gr

Η ομάδα της Μυτιλήνης βρήκε γκολ στο 90'+4 και επικράτησε 2-1 της Κοζάνης εκτός έδρας.

Σπουδαία νίκη (2-1) για τον Αιολικό στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Η ομάδα του Απόστολου Χαραλαμπίδη έφυγε με το τρίποντο από την έδρα της Κοζάνης με κεφαλιά του Ιωάννου στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων. Στο 74' ο Ζάκαριτς είχε κάνει το 0-1 για τους φιλοξενούμενους. Η Κοζάνη έφερε το ματς στα ίσα με τον Σουλιώτη στο 86', όμως ο Αιολικός δεν τα παράτησε και βρήκε δεύτερο τέρμα.

ΚΟΖΑΝΗ - ΑΙΟΛΙΚΟΣ 1-2
Σκόρερ: 86' κεφ. Σουλιώτης - 74' σουτ Ζάκαριτς, 90'+4′ κεφ. Ιωάννου

ΚΟΖΑΝΗ (Άγγελος Διγκόζης): Καραγκιόζης, Πάνος, Τάτσης (80' Γραμμένος), Σουλιώτης, Ίτσιος, Νάτσος, Αναστασόπουλος, Κοροβέσης (64' Σιατραβάνης), Καλλέργης (78' Αποστολίδης), Ελ Ιντρίσι, Ποζατζίδης.

ΑΙΟΛΙΚΟΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Ντόκιτς, Ουνγιαλίδης, Κεχαγιάς, Τριανταφύλλου, Καρανίκας, Λαγός, Σρνιτς, Ενομό (90'+1' Γιόκ), Ζάκαριτς (82' Μουχάλης), Τριανταφυλλάκος (57' Ιωάννου), Μανούσος.

Διαιτητής: Γιουματζίδης (Πέλλας)
Βοηθοί: Μποζατζίδης, Παπαδοπούλου (Μακεδονίας)

Last modified onΔευτέρα, 25 Σεπτέμβριος 2023 10:32