Αντίδραση Παναχαϊκής με καρέ

Η Παναχαϊκή νίκησε 4-0 την ΑΕΚ Β και προσωρινά βρέθηκε στη 2η θέση.

Αντίδραση μετά την ήττα (3-0) από την Κηφισιά έβγαλε η Παναχαϊκή. Η ομάδα της Πάτρας διεύρυνε το εντός έδρας αήττητο και το συνδύασε με την πιο ευρεία φετινή της νίκη (4-0) απέναντι στην ΑΕΚ Β.

Οι Αχαιοί ήταν καλύτεροι και στο 24' άνοιξαν το σκορ με σουτ του Μπουρλάκη. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και από κόρνερ του Χαντί ο Κωνσταντακόπουλος με προβολή έκανε το 2-0, ενώ τον δείκτη του σκορ ανέβασε ο Μπουρλάκης στο 51'. Το αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Αλεξόπουλος με πλασέ από πάσα του Λινάρδου.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ - ΑΕΚ Β 4-0
Σκόρερ: 24' σουτ Τσακμάκης, 45'+2' σουτ Κωνσταντακόπουλος, 51' σουτ Μπουρλάκης, 78' σουτ Αλεξόπουλοε

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σούλης Παπαδόπουλος): Θεοδωράκης, Στεργίδης (84' Τριμμάτης), Τοπάλ, Τσακμάκης, Λαρέα, Κωνσταντακόπουλος, Τσιάρας (84' Σίλβα), Μπουρλάκης (76' Π. Καρακλάιτς), Ν. Καρακλάιτς, Χαντί (62' Λινάρδος), Αλεξόπουλος (84' Ζυγκερίδης).

ΑΕΚ Β (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Γκίνης, Σπυριδάκης, Κάτσικας, Ντάικο (67' Τρούμπουλος), Σκόνδρας, Ρουκουνάκης (81' Νούλας), Μπότος, Ευ. Χριστόπουλος (67' Πανεράς), Απ. Χριστόπουλος (57' Δημητρίου), Μαχαίρας (46' Γκολφίνος), Ζίνι.

Διαιτητής: Τσάκαλης (Ηλείας)
Βοηθοί: Καραλής (Ηλείας), Ισακωβίδης (Λακωνίας)

Last modified onΣάββατο, 21 Ιανουάριος 2023 16:39